A+ A A-

 

Milaslı yönetmen Emre Özsoy’un hazırladığı tiyatrocu Orkun Tepeköylü’nün seslendirdiği, Tuzla Sulak Alanı’nı konu alan “Bargilya’nın Kanatlı Sakinleri” belgeseli, önceki akşam Çöllüoğlu Hanı’nda gösterildi. Belgesel Milaslılardan yoğun ilgi gördü.

160617bargilya.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Milas Sanatçılar Derneği Başkanı Ersin Yeniceli, gösterim öncesi Özsoy’a klaket verdi.
Tuzla Sulak Alanı’nının kültürel çeşitliliklerini, çevre felaketlerini ve rant sorununu ele alan “Bargilya’nın Kanatlı Sakinleri” adlı belgeselin galası Çöllüoğlu Hanı’nda yapıldı. Gösterime çok sayıda sanatsever, tiyatrocu ve çevre gönüllüsü katıldı. Belgeselin öncesinde canlı müzik dinletisi yapıldı. İlgiyle izlenen belgeselin ardından bazı izleyiciler Tuzla Sulak Alanı ve Milas hakkında bilgiler paylaştı. Paylaşılan istatistik ve anılar, vatandaşları duygulandırdı. Belgeselin yönetmeni Emre Özsoy, “Buraya gelerek beni onurlandıran tüm izleyicilere teşekkür ederim. Sulak Alanın korunması için hep beraber çalışmalıyız.” şeklinde konuştu.
Gösterimin ardından konuklar, belgesele ilişkin görüşlerini aktardı.
Etkinlik, “Zeytin” adlı belgeselin gösteriminin ardından son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin