A+ A A-

 

Milas Belediyesi Meclisi’nin Ağustos ayı genel kurulunda oy çokluğuyla alınan karar ile birlikte belediye, 1 milyon 650 bin lira daha borçlanacak.

07082018belediye_manset.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Milas Belediye Meclisi, Ağustos ayı genel kurulunu gerçekleştirdi. Dün saat 14.00’te Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda yapılan genel kurul toplantısına Mehmet Öztaş ve Şakir Özdemir mazeretli olarak katılmadı. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda birçok madde karara bağlandı.
1 MİLYON 650 BİN LİRA İÇİN TOKAT’A YETKİ
Milas Belediye Meclisi Ağustos ayı genel kurul gündeminin ikinci maddesinde yer alan 5393 sayılı yasanın 18/d maddesi gereğince belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 milyon 650 bin liralık kredi kullanılması talebinin görüşülmesine geçilmeden önce söz alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; hükümetin tasarruf tedbirleri dolayısıyla İller Bankasından gelen paradan yüzde 30 civarında kesintinin gündeme geldiğini ve yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde çekilecek kredinin personel maaşları ve belediyeye iş yapan firmalara ödeneceğini belirtti. Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından yapılan görüşme neticesinde kredi çekme talebi AK Parti grubunun 6, MHP grubunun 2 ret oyu vermesine karşın oy çokluğu ile kabul edildi. Kredi kullanımı için Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a yetki verildi.
KUYUCAK İÇİN RAPOR HAZIRLANACAK
Gündemin üçüncü maddesinde yer alan Kuyucak ve Doktorlar sitesi mevkiinde bulunan vatandaşların Meşelik Mahallesinden ayrılması ve bu iki mevkiinin birleştirilerek yeni bir mahalle kurulması talebi görüşülmesi sonucunda CHP, MHP ve AK Parti gruplarından birer temsilci, Belediye Hukuk ve Emlak İstimlâk Müdürlerinin de katılımı ile 5 kişilik komisyon oluşturulmasına, talebin ilgili komisyon tarafından incelenip rapor hazırlanmasına oy birliği ile karar verildi.
Gündemin 4,. 5., 6., 7., 8. ve 9. maddelerinde yer alan konuların bir kısmı kabul edilirken bir kısmı ise ilgili komisyonlar tarafından incelenmesine karar verildi.10. Maddede yer alan İmar Komisyon Raporlarının görüşülmesi sonucunda bazı maddeler kabul bazıları ise ret edildi.
LABRANDA SU’YA ZAM
Ek gündem maddesinde yer alan Labranda damacana ve pet su satış fiyatlarının belirlenmesi, Ören ve Güllük çay bahçelerinde satılan çay fiyatları tarifelerinin görüşülmesine geçilmeden önce Başkan Tokat; Döviz kurlarındaki yükselişler ve fabrikada kullanılan hammaddelerdeki fiyat artışları nedeniyle Labranda su satışlarının maliyetlerin altında kaldığını bu nedenle su fiyatlarında artışa gidilmesi gerektiğini belirtti.
Başkan Tokat’ın açıklamasının ardından ilgili maddenin Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesine, komisyonun gerekli inceleri yapması için meclise 15 dakika ara verilmesine karar verildi. Plan ve Bütçe Komisyonun incelemesi sonrası yapılan görüşmede; 12’li 0,5 litre pet suyun 3,21 lira +KDV, 6’lı 1,5 litre pet suyun 3,10 lira +KDV, 4’lü 5 LT pet suyun 5,20 lira + KDV, 19 LT Damacana suyun 2,00TL + KDV ile satılmasına peşin ödemelerde %5 oranında iskonto uygulanmasına, Ören ve Güllük Çay bahçelerinde satılan çay bedelinin ise 1,5TL olarak uygulanmasına oy birliği ile karar verildi.
Ağustos ayı meclis toplantısı temennilerin dinlenmesinin ardından sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin