A+ A A-

 

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas’ta basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

08082018ozcanmanset_5face.gif
Haber: Volkan Yıldız

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP İlçe Başkanlığı’nda CHP İlçe Başkanı Hüseyin Çölloğlu, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlenen basın toplantında gündeme dair açıklamalarda bulundu.
“Milletvekilliği seçimlerinden önce ilçe yönetimi, ilçe başkanlığı, delegelik, kurultay delegeliği ve bunun yanı sıra Kent Konseyi ve İnsan Hakları Kurulu’nda görevlerde bulundum. Bu sürede şahsıma ve partime destek veren herkese teşekkür ederim. Bu dönem milletvekilliği bana nasip oldu. Oy veren herkese, yıllarca birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza, değerli parti üyelerimize, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerine başlayan CHP Muğla Milletvekili Özcan, 24 Haziran Seçimleri ile yeni bir dönem başladığını ifade ederek şunları kaydetti: “Seçim sürecinde il başkanlığımız ile belirlenen programları uyguladık. Bana verilen programda Seydikemer’den Fethiye, Yatağan, Bodrum ve Milas’a kadar uyguladım. Her ilçeye gittim, çalışma yaptım. Bu çalışmalar benim için hem deneyim hem de siyaset kültürü olarak beni zenginleştirdi. Daha çok insanı tanıma fırsatı buldum. Antalya sınırına kadar gittik ve sonuçta seçimlerde Muğla olarak 4 milletvekili çıkardık. Muğla milletvekilleri olarak Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Burak Erbay ve ben olmak üzere birlikte uyum içerisinde hem Muğla’nın hem de ülkenin sorunlarıyla ilgili çalışmaları yürütüyoruz. Bu çalışmaları da zaman zaman basınla paylaşıyoruz.”
Geçtiğimiz günlerde ülkenin genel gündeminde yer alan iş kazalarıyla ilgili görüş bildiren Milletvekili Özcan, “TBMM’nin açıldığı günlerde Tekirdağ Çorlu’daki tren kazası ve sonra Yatağan’da kömür bandının çökmesiyle meydana kazayla ilgili partimiz raporlar hazırladı. Bu raporları parti grubumuza ulaştırdık. Aynı şekilde Soma Davası ile ilgili dava sonuçlandı. Bu dava sonucunu da yine Grup Başkan Vekilimiz Özgür Özel ve milletvekillerimiz ile takip ettik. 16 Nisan Referandumu ve sonucunda buna dayalı olarak 24 Haziran Seçimleri ülkemizde yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Bu nedenle şuandaki yönetim biçimimiz değişmiş durumda… En çok duyduğumuz şey Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olarak geçiyor. Tabi parlamenter sistem kaldırıldı. Başkanlık sistemi diyenler de var ama başkanlık sistemiyle uzaktan yakından ilgisi yok bu sistemin. Şuan kuvvetler ayrılığı ilkesinin olmadığını görüyoruz. Tabi bugünlere gelmemizde ülkemizi etkileyen en önemli olaylardan birisi 15 Temmuz darbe girişimi sürecidir. Darbe girişiminin ardından OHAL ilan edilerek, KHK’lar ile ülkemiz yönetilir hale geldi. Bunlar 3’er aylık olarak yenilendi. Yapılan önemli doğru işlerin başında FETÖ terör örgütünün devlet içindeki yapılanmalarla ilgili ihraçlar yapıldı, yapılmaya çalışıldı ve sürüyor. Ancak bu kapsamda terör örgütüyle ilişkisi olmayanlarda nasibini aldı. Şuanda 150’yi aşkın gazeteci hapiste, öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler içeride… Bu kapsamda 34 bin 393 kişi MEB’den, 7 bin 312 kişi YÖK’ten ihraç edildi. 5 bin 904 akademisyenin görevine son verildi. 15 vakıf üniversitesi kapatıldı. Dekanların görevden istifası istendi. Asker sayısı 15 bini, polis sayısı 32 bini aştı. Muhalefet olarak CHP, OHAL’in gerekli kıldığı durumlar dışında da KHK çıkarıldığını gördü ve bu anlamda Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulundu. Ancak KHK’ların incelenemeyeceği görüşü çıktı. Bu benzer bir durumda 1992 yılında, Anayasa Mahkemesinin kararıyla KHK’ların iptal edildiğini hatırlatmak isterim. Tabi son olarak valilere de üst düzey yetkiler verildi ve OHAL’in bir 3 yıl daha devam edeceğini görüyoruz. Yeni düzenlemeye toplumun alışması gerekecek. CHP bununla ilgili itirazlarını yaparak.” diye konuştu.
Milletvekili Özcan, TBMM’deki son çalışmalar hakkında açıklama yaptıktan sonra ülke ekonomisinin zor günler geçirdiğini ve yabancı sermayenin ülkedeki iklim dolayısıyla yatırımdan kaçındığını söyledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin