A+ A A-

 

Milas Kaymakamlığı başkanlığında, okul müdürlerinin de katılımıyla “Okul Güvenliği” konulu toplantı gerçekleştirildi.

141118okulguvenlik.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas Kaymakamlığı başkanlığında, Milas’taki okullarda herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için güvenlik toplantısı yapıldı.
Milas Kaymakamı Eren Arslan başkanlığında, Sakarya Ortaokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Okul Güvenliği konusu konuşuldu.
Sakarya Ortaokulu Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Milli Eğitim Şube Müdürü Akın Coşkun, Milas Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Yavuz Yıldırım ve okul müdürleri katıldı.
Gerçekleştirilen toplantıda; Milas’ta 2018-2019 eğitim-öğretim döneminin başlaması ile yaşanması olası muhtelif sorunların önüne geçilmesi adına konuşuldu.
Okul güvenliğinin esas alındığı toplantıda; okul müdürleri kendi bölgelerindeki sorunları yetkili mercilere aktardı.
Milas Eğitim Kampüsü alanında; yolda tehlikeli bir tümsek olduğunu ve olumsuz hava koşullarında bu tehlikenin artacağını ifade eden Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hamit İzdaş, durumu Kaymakam Arslan’a iletti. Ardından Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Ali Pilavcı, okulu çevreleyen çitlerle ilgili sağlamlaştırma yapılmasını dile getirdi.
Milas 23 Nisan Ortaokulu’na bağlanan alt geçitte yaşanan olumsuz durumlar ve ters yönde araçların okulun yanından geçmesi durumu gündeme getirildi.
Güllük Mahallesi’nde bulunan okulda, kamera takılması istemi Kaymakam Arslan’a iletildi.
Okullarla ilgili talepler, Kaymakam Arslan tarafından not aldırıldı ve gerekenin yapılması için yetkililere talimat verildi.
Toplantı, dilek ve önerilerin ardından son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin