A+ A A-

 

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde ziyarete gelen CHP Milas İlçe Başkanlığına iade-i ziyarette bulundu. Ziyaret sırasındaki açıklamalarda; CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, AK Parti’den Belediye Başkanı Adayı olan Barış Saylak’ı kastederek: “Milas’ta satılan yerlerle ilgili diyalog içerisine girmeye çalışıyor ya bugün davasını satan adam, yarın Milas’ın hepsini satar.” dedi.

060219davamilas.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde ziyarete gelen CHP Milas İlçe Başkanlığına iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette özellikle, Milas’ta İYİ Parti ve CHP’nin birlikte ortak hareket etmek istediklerine dikkat çekildi.
İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri; CHP Milas Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne ziyaret düzenledi.
Ziyaret sırasında konuşan CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe: “Nazik ziyaretiniz için teşekkür ederim. Biliyorsunuz 31 Mart seçimleri için bir yola çıktık. Fikirlerimiz ve çok şeyde örtüşüyoruz. Rozetlerimiz farklı olabilir ama fikirlerimiz, Cumhuriyet ilkelerine bağlılığımız, ortak paydamız, ortak temelde buluşuyoruz. Karşımızda gerçekten çok zorlu bir seçim var. Bu seçimde de görüşmelerimizi devam ettiriyoruz, henüz neticelendirmemiş olsak da. Belli şeyler çıktı önümüze. Ama inanıyorum ki bir şekilde bunu pozitif olarak neticelendirip, sizlerle yol alacağımıza da inanıyoruz. Tekrar hepinize hoş geldiniz diyorum.” ifadelerini kullandı.
Başkan Göktepe’nin ardından sözü İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı aldı.
“MİLAS’TA İYİ PARTİ VE CHP İTTİFAKI’NA SICAK BAKIYORUZ”
Başkan Çayırlı, konuşmasında Milas’ta İYİ Parti ve CHP ittifakını desteklediklerine vurgu yaparak: “Malum bugünkü ziyaretimiz, geçen hafta içerisinde CHP ve Sayın Belediye Başkanım Muhammet Tokat’ın ilçe teşkilatımıza yapmış olduğu ziyaret kapsamında bir iade-i ziyarette bulunduk. Siyasette nezaket önemli bir şeydir. Bu anlamda biz Milas olarak, diğer siyasi partilerle birlikte İYİ Parti olarak da nezaketin üzerinde önemle durmaktayız. Türkiye genelinde bir süreç var. İttifaklar malum bu referandum sürecinden başlayıp, sonra 24 Haziran seçimlerinde ve maalesef de bu seçimlerde uygulanmak istenen ittifak biçimleri var. Karşı taraf dediğimiz Cumhur İttifakı AK Parti ve MHP, bunu yaptı. Oysaki bizler biliyoruz, yıllardan beri Cumhuriyet kurulduğundan bu yana hiçbir zaman yerel anlamda bir ittifak olmadı. Dolayısıyla karşı taraf bu ittifakı yapınca, parti ve CHP olarak da bize haksız rekabet karşısında bir ittifak oluşturma durumu ortaya çıktı. Bu anlamda bize kendi tabanımıza bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bunlarla ilgili istişarelerimizi yaptık. Milas ayağı anlamında da kendi üyelerimizle, bunun bir değerlendirmesini yaptık. İlgili üstlerimize bildirdik. Zaten CHP ile biz uyum içerisindeyiz. Biz zaten herhangi bir sıkıntı olmadığını biliyoruz. Her zaman da görüş alışverişinde bulunuyoruz. Karar mekanizması bizler değiliz. Öncelikle il başkanımız ve milletvekillerimiz doğrultusunda, genel merkezimiz takdir edecektir. Bu doğrultuda bizim fikirlerimizi sordular, biz de fikirlerimizi beyan ettik. Önümüzdeki süreç içerisinde, sanırım bu hafta sonuna kadar da bu ittifak görüşmelerinde Muğla genelinde veya Milas ayağı anlamında en azından neticenin ne olacağı bizler tarafından duyurulacaktır. İttifak görüşmesi olmazsa sonuç ne olacak diye sorarsanız; benim aldığım bilgiye göre İYİ Parti’den Genel Merkez’e iki ismin gittiği, bir erkek ve bir bayan belediye başkanı adayı olduğunun bilgisini aldım. Onun dışında isimleri bende bilmiyorum. İttifak ruhunu bozmamak için isimleri saklıdır.” dedi.
“BERABER AYNI YOLDA YÜRÜMEK İSTİYORUZ”
Başkan Çayırlı’nın konuşmasının ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İYİ Parti ile her zaman görüşlerinin aynı olduğuna dikkat çekerek: “Bu güzel ziyaretinize yürekten teşekkür ediyorum. Uzun zamandır sadece yerel seçim için değil, referandumdan bu yana göstermiş olduğunuz destek ve zarafetten dolayı teşekkür ederiz. Gerçekten her yerde ifade ettiğimiz gibi sizlerle gurur duyuyoruz. Aynı bakış açısı ve düşüncede olmaktan dolayı da son derece mutluyuz. Özellikle ilçe düzeyinde gerçekleşen görüşmelerdeki, içtenliğinizi çok yakından tanıdığım için herkesle paylaşıyorum. Verilecek olan karara ne olursa olsun, size olan bakış açımız ve saygımızda değişmeyecek. Sadece yerel bazda değil, ülkemiz genelini ilgilendiren konularda da beraber yürümemiz, beraber el ele tutuşmamız gereken şartlar var. Gerçekten cumhuriyet değerini ve Atatürk’ün mirasını yok etmeye çalışan ve neredeyse Afrika kabile ülkelerinde bile görülmemiş sistemi Türkiye’ye dayatmaya çalışan bir dikta anlayışına karşı biz halkın içerisinden; özellikle Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine bağlı ve Ata’larına saygı duyan insanlar olarak, bu birlikteliği yaşatmak ve taşımak zorundayız. Bunun için geleceğe ilişkin tek umut budur arkadaşlar. Yerel süreçle ilgili ilçe düzeyinde, aramızda hiçbir farklı bakış açısı yok. Ciddi anlamda bir sorun yok. Ama başkanımızın ifade ettiği gibi genel merkezlerimizin almış olduğu bir karar var. Şu anda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı noktasında iki parti ittifak ediyorlar, ilçelerde partiler kendi adaylarını çıkarıyorlar. Genel merkezlerimizin imzaladığı mutabakat budur. Ama bu mutabakata rağmen eğer ilçeler, ittifakı yapmayı hala istiyorlarsa ve bunu il örgütleriyle istişare ederek ve görüşerek onu bir karar haline getirebilirlerse, ilçe düzeyinde ittifaklar hala kurulabilecek düzeydedir. Süreç devam ediyor. Karar ne olursa olsun, biz yerelde iki parti yönetimi olarak ilçemizin geleceği için, bu yolun beraber yürünmesi gerektiğine karar verdik. Ben önümüzdeki süreçte de bu yolu yürüteceğimize olan inancım tamdır, buna yürekten inanıyorum. Benim ve partimin üzerine düşen görev neyse onu yapacağız.” ifadelerini kullandı.
“SAYLAK NEDEN AK PARTİ’NİN LOGOSUNU KULLANMIYOR?”
Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından söz alan Başkan Çayırlı, AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’ın; AK Parti logosunu afişlerinde kullanmadığını ve bu konuda kafa karışıklığı olduğunu öne sürdü.
Başkan Çayırlı: “Bunu herkeste görüyorum. Tabi biz siyasetin içerisinde olduğumuzdan dolayı, hangi partide olduğunu biliyorum. Ancak vatandaş soruyor bana ‘Barış Saylak diye bir adamımız var, hangi partiden adaydır?’ diye. Afişlerde ve reklamlarda AK Parti’nin logosu yok. Ben teşkilatçı bir adımım, teşkilatı bilen bir kişiyim. Kafamda soru işareti oluşuyor bu durumda. Tabi ki ben empati kurarım kendimce. AK Parti’nin ilçe başkanı olsaydım, bende aynıydım. Benim rozetimle, benim partimin logosunu içine sindiremeyen; afişlere koyamayan bir aday asla ve asla değil belediye başkanı adayı, üye dahi yapmam. O anlamda Sayın AK Parti İlçe Başkanı, Sayın AK Parti İl Başkanı buna nasıl göz yumuyor? Ben özellikle bunu merak ediyorum. Soruyu kamuoyuna soruyorum. Ben eminim ki Sayın Cumhurbaşkanı dik ve dürüst bir adamdır, bunu biliyorsunuz. Dikliği nedeniyle zaten vatandaşım sevmektedir ki zaten Cumhurbaşkanımız dikliği ve dürüstlüğü nedeniyle iktidardadır. Eğer ki bu seçim stratejisi ise partinin ilkeleri nerde? Partinin ideolojisi nerde? O zaman ikinci bir soru. Ben bir AK Parti seçmeni olsam, benim partimin logosunu amblemini taşıyabilir mi? Ben vatandaş olarak ona oy verebilir miyim? Sayın başkan adayı Dimyat’a pirince giderken, evdeki bulgurdan olur mu? Başkan adayları logosunu ve genel başkanının bulunduğu, fotoğrafları yan yana çektirirler. Bakın her yerde aynı bu. Bütün adaylarımızın mutlaka genel başkan ile birlikte fotoğrafı vardır. Partinin logosu mutlaka vardır. Siyaset arkadaşlar duruş işidir. Hasbel kader Sayın Barış Bey ola ki ilerde kazanırsa seçimi, ben AK Parti Belediye Başkanıyım diyemeyecek mi? Tabi ki de demez. Tarafsız olmak gerekir. O ayrı konu ama bunu diyemeyecek mi? Bu nedenle bu kafamdaki ve vatandaştaki soru işaretlerine siz değerli basın mensupları aracılığıyla kamuoyuna duyurmanızı, istirham ediyorum.” diye kaydetti.
SANDIK AÇIKLAMASI
Açıklamaların ardından Başkan Göktepe, kamuoyunda büyük ses getiren sandık açıklamasıyla ilgili olarak son noktayı koydu. Başkan Göktepe, “Aday adaylarımızın, 3’ü de birbirinden değerlidir. Ben ilçe başkanı olarak diğer aday adaylarına ulaşmakla mükellefim. Aday adaylarının, 3’ü bir araya gelmedi ve böyle bir toplantı gerçekleşmedi. Adaylıktan çekilmiş değiller. Sadece atanmış bir belediye başkanı adayına karşı, sandığa girmek istemediklerini dile getirdiler. İşin özeti net bir şekilde budur. Öte yandan; Milas’ta satılan yerlerle ilgili diyalog içerisine girmeye çalışıyor ya bugün davasını satan adam, yarın Milas’ın hepsini satar” diyerek aday adaylarının adaylıktan çekilmediğine ve atanmış bir belediye başkan adayıyla sandığa girmek istemediklerine dikkat çekti.
Ziyaret, toplu fotoğraf çekimin ardından son buldu.
Ziyaret sonrasında CHP parti binasında, yeni üyelere rozet takma töreni gerçekleştirildi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin