A+ A A-

 

Milas Doktor Mete Ersoy Lisesi öğrencilerinin engelli sınıf arkadaşları için başlattıkları yardım kampanyası çığ gibi büyüdü ve toplanan parayla engelli olan 2 okul öğrencisine tekerlekli sandalye hediye edildi. 1 engellinin ise tekerlekli sandalyesinin tamiratı yapıldı.

100619lise.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Milas Doktor Mete Ersoy Anadolu Lisesi öğrencileri Emine Toker, Yağmur Türkü Bilen, Hafize Sarıkaya, Zekeriya Pilavtepe, 11/ A sınıfı öğrencileri ve 12/A sınıfı rehber öğretmeni Demet Tilki öncülüğünde başlatılan kampanya sonucunda 2’si okul öğrencisi 3 kişiye tekerlekli sandalye hediye edildi.
Doktor Mete Ersoy Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi engelli Ahmet Yasin Akar’ın tekerlekli sandalyesinin arıza yaptığını fark eden sınıf arkadaşları, yeni bir akülü tekerlekli sandalye almaya karar verdi. Bu kararlarını hayata geçirebilmek için kendi okullarından başlayarak bir yardım kampanyası düzenlediler. Başlatılan kampanya; diğer okullarda ve Milas’ta duyuldu. Kampanyayı duyan duyarlı öğrenciler, öğretmenler, veliler ve duyarlı vatandaşlar yardım etmek için adeta yarışa girdi. Kısa süre içerisinde ve beklenenin çok üstünde bir kaynak toplandı. Bazı veliler de engelli öğrenciye tekerlekli sandalye bağışlamak istedi.
Ancak Ahmet Akar’ın abisi Volkan Akar da aynı durumdaydı, onun da tekerlekli sandalyesi vardı ve öğrencilerin yenileme talebi karşısında annesi, parçalarının yeni değiştiğini belirterek reddetti. Akar’ın annesi, tekerlekli sandalye parçalarının ciddi maliyette olduğunu ve yeniden akülü tekerlekli sandalye almanın israf olacağını söyledi. Ancak öğrenciler sandalyenin değişen parçalarının masraflarını ödemek için ısrar etti. Akar’ın annesi, öğrencilerin bu talebini zor da olsa kabul etti. Öğrencilerin hedefi, öncelikli olarak Ahmet’in mağduriyetini en kısa sürede gidermekti. Kampanyaya destek çığ gibi artınca Volkan’ın da aracının parçalarının maliyeti karşılandı.
Üçüncü olarak da bir velinin yardımıyla Dr. Mete Ersoy Ortaokulunda öğrenim gören bir başka öğrenci olan Serhat Gezer’e akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.
Kampanyayı düzenleyen 11/A sınıfı öğrencilerine, okul öğrencileri, destek veren öğretmenleri ve velileri tebrik eden Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Ali Aktaş, “Bu kampanyaya katılarak maddi manevi desteklerini esirgemeyerek bizlere bu sevinci ve heyecanı yaşatan herkese; Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi ve öğrencilerimizin aileleri adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bu öğrencilerimize çifte bayram yaşattınız, Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin