A+ A A-

 

Yatağan - Milas karayolunda seyahat halindeki tur otobüsünde çıkan yangına orman yangınına gitmekte olan ilk müdahale aracı müdahalede bulundu.

06082019ilkmudaheleormancidan_7fd83.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Balıkesir ve Manisa'daki otobüs yangınlarından sonra Muğla'daki otobüs yangını bölgeden geçmekte olan Muğla orman Bölge Müdürlüğü orman yangını ilk müdahale ekiplerinin zamanında müdahalesi ile faciaya dönüşmeden söndürüldü.
Olay Yatağan - Milas karayolu Eskihisar mevkiinde meydana geldi. Yabancı turistleri taşıyan özel bir tur firmasına ait 20 RE 222 plakalı otobüsün motor kısmından duman yükselmeye başladı. Durumu fark eden sürücü Özgür Kırmızı, otobüsü yol kenarına çekerek, turistleri tahliye etti. Bu sırada, Milas’taki yangına gitmekte olan ve şans eseri bölgeden geçen Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait yangın ilk müdahale aracı, alevlere müdahale etti. Yangın kısa süre içinde kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle büyük korku yaşayan turistler, jandarma ekipleri tarafından sakinleştirildi. Turistler, firma tarafından gönderilen başka bir otobüsle yoluna devam etti.
İtfaiye ekipleri soğutma çalışması yaparken, olası bir facia orman yangın ilk müdahale aracının tesadüfen olay yerinden geçmesi ile önlendi.
Yatağan Orman İşletme Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
“Yatağan Orman İşletme Müdürlüğümüze bağlı ekipler Milas İşletme Müdürlüğü Fesleğen mahallesinde çıkan orman yangınına hareket ettirildi. Kozağaç ekibinden boşalan yer için görevlendirilen ilk müdahale aracımız termik santral yanında Eskihisar istikametinde trafik akışı devam ederken önünde hareket halinde olan otobüsün motor kısmından alev aldığını görmüştür. Hızlı bir şekilde otobüs şoförünü uyarıp otobüsün durmasını sağlayan ilk müdahale ekibimiz, alevleri otobüsü sarmadan söndürerek onlarca turistin hayatını kurtarmıştır.”
Son günlerde peş peşe yaşanan otobüs yangınları ülke kamuoyunun ilk gündemi oldu. Balıkesir’deki otobüs yangınında 5 vatandaş hayatını kaybetti. Manisa ve İzmir’deki otobüs yangınları ucuz atlatıldı. Muğla’da geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Marmaris - Datça karayolunda seyir halindeki yolcu otobüsünde de yangın çıkmıştı. Otobüs tamamen yanarken ormana sıçrayan yangın güçlükle söndürülmüştü.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin