A+ A A-

 

Milas’ta, 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı gerçekleştirildi. Atapark’ta çelenk sunumuyla başlayan program, Merkez İlkokulu Bahçesi’ndeki etkinliklerle devam etti.

11092019ilkogretimhaftasiprogrami_da9b8.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bugün 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı gerçekleştirildi. Program saat 8.45’de Atatürk Anıtı’na Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, öğretmen ve öğrenciler tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun, Coşkun Demir ve Türker Yurtsever, okul yöneticileri ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen programın ilk bölümü saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle son buldu.
Atapark’taki törenin ardından katılımcılar eşliğinde İlköğretim Haftası Yürüyüşü düzenlendi. Bando takımı ile gerçekleşen, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi, Müştakbey Caddesi ve İnönü Caddesi’nden geçen kortej yürüyüşü Merkez İlkokulu Bahçesinde sona erdi.
İlköğretim Haftası Kutlama Programı’nın ikinci bölümü Merkez İlkokulu Bahçesi’nde Ak Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, Ak Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, MHP Milas İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy, 2019 yerle seçimlerinde Ak Parti’den Milas Belediye Başkan Adayı olan Barış Saylak, kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenci velileri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.
YEREL BAZLI PROJELERİMİZ OLMUŞTUR
Saygı duruşu ve istiklal marşımızın seslendirilmesinin ardından programın açılış konuşmasını yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Yeni umutlarla yeni yıla başlarken; 21’inci yüzyılın gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip bireyler yetiştirmek için eğitimde yeni yaklaşımlara ve vizyona gidilmiştir. Bu vizyon çerçevesinde ilçemizde geride bıraktığımız eğitim öğretim yılında çeşitli projeler ve çalışmalar yürütülmüştür. Okullarımızın fiziki şartları, imkânlar doğrultusunda vizyona uygun revize edilmiştir. Vizyon hedefleri arasında olan öğretmen niteliğinin artırmasına yönelik olarak öğretmenlerimiz için çeşitli eğitimler düzenlenmiştir. Yapılan tüm çalışmaların sonucunda ilçemiz akademik ve sportif başarılarda ilerleme kaydetmiştir. Akademik başarının yanında öğrencilerin bütüncül gelişmesine katkı sağlamak amacıyla yerel bazlı projelerimiz olmuştur. İlçe milli eğitim müdürlüğü olarak çağın gerektirdiği donanıma sahip bireyler yetiştirmenin yanında kendi öz kültürünü benimseyen kültürel değerlerine sahip bireyler yetiştirmenin önemli olduğunu biliyoruz. Çünkü eğitim evrensel değerlerle oluşturulup, bulunduğu coğrafyanın toprağıyla da boyanmalıdır. Öğrencilerimiz çağın gerektirdiği donanıma sahip olmanın yanında yaşadığı coğrafyanın hamuruyla da yoğrulması müdürlüğümüzce hedeflenmektedir” dedi.
O EŞSİZ SESLERİNİZ AHENK OLUŞTURACAKTIR
Konuşması sırasında öğrencilere de seslenen Bal, “Sizler okullarda yokken, okul koridorlarımız derin bir uykudaydı. Şimdi sizlerin varlığıyla koridorlar uyanacak, o eşsiz sesleriniz ahenk oluşturacaktır. Hepinizi öyle heyecanla bekledik ki, yaz boyu tüm okullarımız sizlerin önce mutlu olabileceğiniz sonra da hayata hazırlanacağız şekilde düzenlendi. Yeni yılımızda becerilerinizi ortaya koyabileceğiniz, fakına varabileceğiniz eğitim ortamları oluşturuldu. Beceri atölyeleriyle sizlerle birlikte bizlerde yeni şeyler keşfedebileceğiz. Hep birlikte önce mutlu olduğumuz bir yıl geçirmeyi diliyorum. Hepinize kapılarımızı açtık. Hoş geldiniz eğitim yuvalarımıza” dedi.
MUTLU ÇOCUKLAR, GÜÇLÜ TÜRKİYE
Konuşmasının son bölümünde ise öğretmenlere ve velilere seslenen Bal, “Vizyon 2023’e giden yolda ‘Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye’ ilkesiyle; Eğitim sistemimizdeki ilerlemeye eş değer olarak eğitim-öğretimin kalitesini artırmak adına fedakârca çalışacağınıza güvenimiz tamdır. Hiç şüphesiz yeni nesil sizlerin elinde şekillenecek, geleceğimizin teminatı gençlerimiz sizlerin eseriniz olacaktır. ‘Eğitim ailede başlar’ sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle 2019 - 2020 eğitim-öğretim yılının ilçemize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin ‘İlköğretim Haftası’nı kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.
EN FAZLA PAY MUĞLA’NIN
Bal’ın ardından kürsüye davet edilen Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, kendisinin de Merkez Ortaokulu mezunu olduğunu belirterek, “Milas’ın okullarından çok değerli isimler yetişti. Bizler de yine aynı şekilde daha sonraki yıllarda her alanda adından söz ettiren başarılı bireyler yetiştirmek için üzerimize düşenleri yapmalıyız. Türkiye genelinde eğitim alanında en fazla yatırım payını alan il bu dönemde Muğla oldu. Muğla için, Milas için elimizden gelenin en fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Ben şimdiden yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
BAŞARI VE MUTLULUKLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM
Son konuşmacı olarak kürsüye gelen Milas Kaymakamı Eren Arslan ise, “Aziz milletimizin geleceğini emanet edeceğimiz evlatlarımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamasının mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 2019 - 2020 eğitim öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, evlatlarımıza başarı ve mutluluklar getirmesini diliyorum. Eğitim, hikmeti, hakikati ve güzel olanı aramak maksadıyla yapılan, tabir-i caizse beşikten mezara kadar devam eden bir yolculuktur. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk' ün ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’ ifadesinin kılavuzluğunda çıkılan bu meşakkatli yolculukta, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, toplumun değerli ve saygın bireyleri olmaları için gerekli olan erdemli davranışları, milli ve manevi değerlerimizi ve bunların yanında bilimsel düşünme yeteneğini kazandırmamız ve bu süreci her şeyden fazla sahiplenmemiz gerekmektedir” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından okul öğrencileri tarafından şiirler ve Atatürk’ün eğitim ile ilgili sözleri okundu. Etkinlik, 2 / A sınıfı öğrencilerinin folklor gösterisi, protokol üyelerinin birinci sınıf öğrencilerine fidan hediye etmesiyle son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin