A+ A A-

 

Milas TOKİ konutlarındaki bir apartmanın giriş koridorunda, geçtiğimiz günlerde meydana gelen yangın sırasında hasar alan bina için vatandaşlar yetkililerden yardım beklediklerini kaydetti.

031017toki.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Geçtiğimiz hafta 30 Eylül Cumartesi günü, Milas TOKİ konutlarında bir apartmanın giriş koridorunda çıkan yangın panik yaratmıştı. TOKİ konutlarında meydana gelen yangında, yangın merdiveni bulunmayan apartmanın tahliyesi sırasında dumandan etkilenen 3 kişi tedavi altına alınmıştı.
Yangın sırasında hasar alan bina için konut sakinleri yetkililere çağrıda bulundu. Apartman sakinleri, yangında hasar alan binanın yapılması için yetkili mercilerden yardım beklediklerini söylediler.
Milas TOKİ konutlarında 7/B bloklarındaki giriş koridorunda çıkan yangından oldukça etkilendiklerini söyleyen vatandaşlar, “Apartmanımızın giriş koridorunda, bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangını kendi imkânlarımızla müdahalede bulunmak istedik fakat apartmandaki yangın söndürme sisteminin ve hortumun çalışmaması sebebiyle başarılı olamadık. Afet esnasında tahliyemizi sağlayacak olan yangın merdivenimiz yoktu. Yangın nedeniyle, apartman sakinlerinden 3 kişi dumandan etkilenerek tedavi altına alındı. Biz, belli gelir grubunda olan aileleriz. Yangın geç fark edilseydi, sonuçları facia olabilirdi. Can kaybı olmaması, bizim için sevindirici bir durum. Yetkililerden, yangında hasar alan binamızı yapmak için yardım bekliyoruz.” diye konuştular.
OLAY NASIL OLMUŞTU?
Milas TOKİ konutlarında 7/B bloklarında giriş koridorunda yangın çıktı. Yangına kendi imkânlarıyla müdahalede bulunan vatandaşlar, apartmandaki yangın söndürme sisteminin ve hortumun çalışmaması sebebiyle başarılı olamadılar. Yangın ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Milas Grup Amirliği ekipleri, yangına müdahalede bulundu.
Yangının apartman girişinde meydana gelmesi, yangın merdiveni bulunmayan binada yaşayanların apartmanı tahliye etmesini güçleştirdi. Girişteki dumanların arasından geçmek zorunda kalan vatandaşlardan 3 kişi, dumandan etkilenerek tedavi altına alındı.
İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangının, kundaklama sonucu çıkarıldığı iddiası üzerine inceleme başlatıldı. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı araştırma sonucu, koridordaki ahşap bir dolapta bulunan boya ve tiner kutularının yangının büyümesinde etkili olduğu belirlendi. Apartmanda maddi hasara neden olan yangının çıkış sebebinin belirlenmesi için geniş kapsamlı çalışma başlatılmıştı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin