A+ A A-

 

Kafaca İlk ve Ortaokulunda, Milas’ın unutulmaya yüz tutmuş değerleri düzenlenen etkinlikte sergilendi. Gerçekleştirilen etkinlik, yoğun ilgi gördü.

050117unutulmayayuztutmusdeger_b73b8.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ın unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerleri, Kafaca İlk ve Ortaokulunda gerçekleştirilen etkinlikle sergilendi. “Yöresel Kültürel Değerlerimiz” sergisi ve müzik şölenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Düzenlenen sergi ve müzik şölenine; Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar ve parti yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürü Akın Coşkun, Şube Müdürü Coşkun Demir, Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Demir, Yüksekokul Müdür Yardımcısı Ünal Dereli, Okul Müdürü Hasan Soytaş ve müdür yardımcıları, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
Programa katılan protokol üyelerini, öğrencilerden oluşan davul zurna ekibi ile karşılayan Kafaca İlk ve Ortaokul Yönetimi sonrasında yöresel kıyafetli öğrenciler Milas Kaymakamı Sayın Eren Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İsa Bal’a hoş geldiniz diyerek çiçek takdim ettiler.
Unutulmaya yüz tutmuş eski Milas’ın ve Çomakdağ’ın kültürünü anlatan slayt gösterisi ile başlayan programda öğrenciler; yöresel Sürmeli ve Kerimoğlu oyunlarını oynadılar ve okul korusu türküler söylediler. Sosyal Bilgiler Öğretmeni Senem Perk tarafından Çomakdağlı Mehmet Amca ile yapılan röportajı izleyen protokol üyeleri daha sonra Harmandalı Zeybeği oynayan öğrenciyi ve sonrasında öğrencilerin oluşturduğu davul zurna ekibinin gösterilerini ilgi ile izlediler.
Sonrasında Kafaca İlk ve Ortaokulunun hazırlamış olduğu Ege Bölgesinin “Yöresel Kültürel Değerlerimiz” sergisinin açışını yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan, ve protokol üyeleri sergilen yöresel ürünleri incelediler.
Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin