A+ A A-

 

Bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilecek olan Milas Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tarihi, Denizli fuarıyla çakışmaması için 8-11 Mart tarihine ertelendi.

060117tarim.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ta geleneksel hale gelen ve bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilecek olan Milas Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 8-11 Mart tarihleri arasında yapılacak.
Daha önce 1-4 Mart tarihlerinde yapılacağı açıklanan; Milas Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tarihi, Denizli fuarıyla çakışmaması için bir hafta sonraya ertelendi.
Her yıl Milas'ta çok geniş bir firma katılımı ve benzerleri arasında rekor ziyaretçi sayısıyla Türkiye'nin önde gelen fuarları arasına adını yazdıran Milas Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tarihi, bir hafta sonraya ertelendi. Fuar bu yıl 8-11 Mart tarihleri arasında düzenlenecek.
1-4 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacağı açıklanan Milas Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tarihi, aynı tarihte Denizli'de yapılacak Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı nedeniyle bir hafta sonraya kaydırıldı. Buna göre fuar 8-11 Mart tarihleri arasında, yine Milas'ın Balçık mevkiindeki TARİŞ'in pamuk depolarında düzenlenecek. Fuar için stant tahsisleri sürerken doluluk oranı şimdiden yüzde 80'e ulaştı. Türkiye'nin dört bir yanından fuara her yıl katılan firmaların yanı sıra bu yıl ilk kez gelecek firmalar da olacak.
Öte yandan fuar alanının iyileştirme çalışmaları da sürüyor. Bu yıl fuar alanında sergi alanları yüzde yirmi artışla 5 bin 500 metrekareye çıkarıldı. Katılacak firma sayısında da geçen yıllara göre yüzde 20 dolayında bir artış bekleniyor.
Milas Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın organizatör firması Expolink Fuarcılık yöneticilerinden Yavuz Hakbilir, bir haftalık ertelemenin Denizli fuarından kaynaklandığını belirterek: "Denizli'deki Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nı farklı bir firma düzenliyor. Onlar fuar tarihini bazı zorunlu nedenlerle Mart ayının ilk haftası olarak belirleyince, biz de Milas'taki fuarımızı bir hafta ertelemek durumunda kaldık. Çünkü Milas'a gelen firmalar arasında Denizli fuarına da katılan bazı firmalar var. Ayrıca Denizli'den Milas'taki fuarımıza da çok sayıda ziyaretçi geliyor. Bunları düşünerek ertelemeyi yaptık. Gelecek yıllarda Milas fuarımız yine mart ayının ilk haftası olarak devam edecek" dedi.
MİTSO Yönetimi de zorunlu nedenlerle yapılan ertelemenin aslında kendilerine zaman kazandırdığını ifade ederek: "Fuar hazırlıkları için bir hafta daha zaman kazanmış olduk. Bu bizim için daha iyi oldu. Çünkü bu yıl fuar alanında önemli değişiklikler olacak. Fuar alanı yaklaşık yüzde 20 genişleyerek 5 bin 500 metrekareye çıkacak. Dolayısıyla katılımcı firma sayısı da artacak. Bunlar için yapılacak hazırlıkları, altyapı ve stant düzenlemelerini şimdi daha rahat yapabileceğiz" diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin