A+ A A-

 

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından cevaplandırılması istemiyle Milas-Bodrum karayolunda bulunan ve yaşanan ölümlü kazaların ardından adı “Ölüm Kavşağı” olarak anılan Baharlı Kavşağı ile ilgili soru önergesi verdi.

121018kavsak_7a761.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından cevaplandırılması istemiyle Milas-Bodrum karayolunda bulunan ve yaşanan ölümlü kazaların ardından adı “Ölüm Kavşağı” olarak anılan Baharlı Kavşağı ile ilgili soru önergesi verdi.
Geçtiğimiz günlerde Ölüm Kavşağı’nda meydana gelen trafik kazasında, son olarak 2 kişi yaşamını yitirmişti.
SON 5 YILDA 8 CAN VERDİK…
Resmi verilere göre; halk tarafından Ölüm Kavşağı olarak bilinen Baharlı Kavşağı’nda son 5 yıl içerisinde 53’ü yaralamalı, 11’i ölümlü ve 30 adet de maddi hasarlı üzere toplam 94 adet trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda 5 yılda toplam 8 vatandaş hayatını kaybetti.
Yaşanan olayların ardından change.org adresinde, Ölüm Kavşağı’nın yapılması için vatandaşlar kampanya başlattı. Kampanya, Milas’ta büyük ses getirdi.
ERGUN’UN SORU ÖNERGESİ…
İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Ölüm Kavşağı ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından cevaplandırılması istemiyle soru önergesinde bulundu.
Önergede, şu ifadelere yer verildi: “Muğla ilimizin Milas ilçesinde, halkımız arasında adı artık ‘Ölüm Kavşağına’ çıkmış olan, Milas-Bodrum kavşağı üzerinde bulunan ve Baharlı, Ağaçlıhöyük, Gökçeler mahalleleri başta olmak üzere birçok yerleşim alanına ulaşımı sağlayan kavşakta yaşanan kazaların sıklığı, bölge halkında büyük bir korkuya ve bıkkınlığa yol açmış durumdadır. 2017 Haziran ayından bu yana geçen 1 yıllık süre zarfında; 25 kez kaza meydana gelmiş ve bu kazaların 12’sinde maddi hasar oluşurken, 13 ayrı kazada ise yaklaşık 22 kişi yaralanmıştır. Geçmiş yıllarda yaşanan can kayıpları da düşünüldüğünde, bu yolun tehlikesiz bir şekilde işleyebilmesi için iyileştirilmesinin hayati önemi açıktır.
Bunun dışında; Çine – Karpuzlu - Labranda - Milas yolları güzergâhında maden taşıyan kamyonlar, hem yollara zarar vermekte, hem de diğer sürücülerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktadırlar. Özellikle maden kamyonları tarafından kullanılan güzergâhların yeniden belirlenmesi veya kullandıkları yollarda güvenlik önlemlerinin artırılması konusunda çalışma yapılması halkımızın devletimizden ciddi bir beklentisi haline gelmiştir.
Bu kapsamda;
1. Bakanlığınızın, söz konusu kavşak ve yolun iyileştirilmesi ile ilgili olarak ne gibi girişimleri olmuştur? Bugüne kadar yaşanan kazaların yaşanmaması için hangi tedbirler alınmıştır?
2. Söz konusu kavşağın güvenli bir geçiş güzergâhına dönüştürülmesi için bakanlığınızın herhangi bir projesi var mıdır? Var ise, hangi yöntemlerle bu kavşağın iyileştirilmesine karar verilmiştir?
3. Çine – Karpuzlu - Labranda - Milas yolları güzergâhında söz konusu problemle ilgili bakanlığınızın aldığı herhangi bir tedbir var mıdır, bu maden taşıyan kamyonların kullanabileceği farklı bir güzergâh çalışması yapılmış mıdır?”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin