A+ A A-

 

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban açıklanan TOKİ ev fiyatları ve Türkiye'nin tek paralı tüneli olan Göcek Tüneli ile Muğla'yı hükümetin hizmetleri ile cezalandırdığını söyledi veTOKİ’nin görevinin lüks konut üretmek olmadığını ileri sürdü.

150617chpalban.jpg
Haber: Hamza Balandı
Menteşe’de 2. Etap TOKİ konutlarına sahip olmak isteyenlerin ödeyeceği fiyatlar, siyasetçileri de kızdırdı.
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün ardından CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban da fiyatların yüksekliğine ilişkin açıklama yaptı ve bunun üzerinden hükümete yüklendi.
Henüz düşürüldüğü açıklanmadan önce fiyatların vatandaşla alayetmek olduğu değerlendirmesini yapan Alban, “Muğla ülke ekonomisine turizm, tarım, madencilik gibi farklı sektörlerle yüksek vergiler ödeyen 2014 yılında 2 Milyar 170 milyon 321 TL vergi ödedi. Muğla'ya 2014’de yapılan yatırım ise 268 milyon TL, yani Muğla ödediği verginin 10’da birini ancak yatırım olarak alabiliyor. Hükümet yaptığı hizmetlerin de ekstrasını çıkararak Türkiye'nin tek paralı tünelini Muğla'ya yapıyor. Şimdi de TOKİ konutlarıyla vatandaşlarımızla deyim yerindeyse tok satıcıyı oynayan TOKİ aylık ödemesi en düşük 1.600 TL, en yüksek 2 bin 676 TL olan rakamlarla Muğla'da yaşayan ev sahibi olmayı bekleyen vatandaşlarımızla alay ediyorlar.” dedi.
Bu yöntemlerle hükümetin kendisine oy vermeyen Muğlalıları cezalandırdığı yönünde bir değerlendirmede bulunan Alban sözlerini şöyle sürdürdü: “TOKİ’nin görevi lüks konut üretmek, müteahhitlik yapmak değil, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaktır. Asgari ücretin 1.400 lira olduğu günümüzde TOKİ bu evleri kimlere satacak ya da şimdiden sahipleri belli olduğu için mi bilinmez ama Muğla'da yaşayan vatandaşların hakkı olan hizmeti vatandaşlara vermelidirler. Göcek tüneli, devletin yaptığı 2 tünel neden hala açılmıyor? Vatandaşın vergisi ile yapılan tünel de bir an önce faaliyete geçirilmelidir. Yatırımlarda ve hizmetlerde yandaş şehirler, belediyeler ve ilçeler yaratan, Muğla'da demokratik seçim ve yöntemlerle kazanamayacağını bilen hükümet bu tür ayak oyunları ile vatandaşlarımızı kendilerince cezalandırmaktadır. Kimse Muğla'yı başka şehirlerle kıyaslamasın, duruşu yüzünden cezalandırmaya kalkmasın yoksa ilk sandıkta demokratik yollarla Muğlalı gerekeni sandıkta söyler.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin