A+ A A-

 

Türk Kızılayı Derneği Milas Şubesi Başkanı Mustafa Gezginci, ramazan ayında kan stoklarının azalması nedeniyle gönüllü kan bağışçılarına çağrıda bulundu.

190617kizilay.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Türk Kızılay Derneği Milas Şubesi Başkanı Mustafa Gezginci, kan stoklarının azalması nedeniyle gönüllü kan bağışçılarına çağrıda bulundu.
Gezginci ramazan ayı ve hava sıcaklıklarının artması nedeniyle azalan kan bağışlarının, kan stok seviyelerini kritik duruma indirdiği, bu nedenle kana ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınlarının mağduriyet yaşadığını kaydetti.
Milas’ta salı ve perşembe günleri 17.00-23.00 saatleri arasında Kızılay’ın kan otobüsünün hükümet konağının önüne konuşlandığını ifade eden Gezginci: “Ramazan ayı ve hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte, kan bağışı oranı azaldı. Bununla beraber olağanüstü durumlarda hazırlıklı olmak için kan stoklarının güçlü tutulması gerekmektedir. Zira kan alındıktan sonra kullanıma hazır hale gelene kadar geçen süre 6-8 saattir. Mağduriyet yaşanmaması ve her an olağanüstü durumlara hazırlıklı olabilmek için toplumumuzu kan bağışı konusunda duyarlı olmaya, azalan bağışlar ve kan stokları nedeniyle tüm Milaslıları Türk Kızılay'ına kan bağışına davet ediyoruz.” diye kaydetti.
Gezginci ayrıca, fitre ve zekât alımlarına devam edildiğini sözlerine ekleyerek: “Kızılay olarak, Milas’ta fitre ve zekât alımına devam ediyoruz. Tüm hayırseverlerin bağışlarını bekliyoruz.” dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin