A+ A A-

 

2018 yılı Muğla Valiliği Satranç Turnuvası, yapılan karşılaşmaların ardından sona erdi. Turnuvada, Milas Belediyespor Satranç Kulübü sporcuları güzel performans sergiledi.

090118satranc_dca56.jpg
Haber: Hamza Balandı
Milas Belediyespor Satranç Kulübü’nün 8 sporcu ile katıldığı ve 06-07 Ocak tarihleri arası Muğla Öğretmenevi Salonu’nda yapılan turnuva; 3 farklı kategoride 141 sporcunun katılımı ile 7 tur üzerinden gerçekleştirildi.
A grubuna katılan sporcuların Muğla’nın en güçlü sporcuları olması, turnuvayı zorluk derecesi olarak ilk sıraya taşıdı. Turnuva A Grubu: 1400’ den yüksek ELO veya UKD puanı olan sporcular, B Grubu: 1200-1399 arası ELO veya UKD puanı olan sporcular, C Grubu: 1199’dan ELO veya UKD puanı daha düşük veya puanı olmayan sporcular olarak üç ayrı kategoride yapıldı.
Valilik Kupası Satranç Turnuvası’nda; A grubunda 18 sporcu, B grubunda 23 sporcu, C grubunda ise 100 sporcu mücadele etti. Milas Belediyespor Kulübü turnuvaya 8 sporcu ile katıldı.
Amaçlarının Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’ndan önceki son ciddi hazırlık turnuvası olması ve sporcularımızın tecrübelerini, performanslarını artırmak, eksiklerini görerek hızlı bir şekilde gidermek olduğunu belirten Milas Belediyespor Satranç Eğitmeni Ziver Aslan: “Uluslararası puanlamaya (ELO) dahil olan bu turnuvada puanlarının çıkmasını ve dikey gelişimi hızlandırmak ise diğer bir çabamızdı. Diğer bir amacımız liglerde yer alacak takımımızın alt yapısını oluşturan sporcuların gelişimini sağlamak ve takımı oluşturmak oldu. A grubunda 1 sporcumuz, B grubunda 1 sporcumuz, C grubunda ise 6 sporcumuz mücadele etti. C grubunda 3 sporcumuz 7 maçta, 5 puan alarak iyi bir performans gösterdiler” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin