Muğla
Giriş Tarihi : 28-02-2022 22:45   Güncelleme : 28-02-2022 22:45

112 Acil Çağrı Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu toplantısı yapıldı

112 Acil Çağrı Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu toplantısı  yapıldı

112 Acil Çağrı Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında yapıldı

 

Muğla Valiliği 75. Yıl toplantı salonunda yapılan toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Baha Başçelik, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Yarbay Süleyman Ercan, Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Hüseyin Kavasoğlu, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya, AFAD İl Müdürlüğü teknikeri Barış Adan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ömer Kahraman, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Şube Müdürü Mehmet Karyağdı katıldı.

 

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi’nin 2021 yılı çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda Acil çağrı hizmetlerinin daha etkin, verimli ve hızlı bir şekilde vatandaşlara sunulması için 112 Acil Çağrı Merkezinin tanıtımı ve gereksiz çağrıların minimum seviyeye indirmesinin hedeflendiği belirtildi.

 

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi müdürü Kamil Karakaya tarafından yapılan sunumun ardından 2021 yılı çalışmaları ve 2022 yılı planları ile hedefleri değerlendirildi.

 

Asılsız ihbarlar ve gereksiz çağrılar konusunda çalışmaların kararlılıkla süreceğini belirten Muğla Valisi Orhan Tavlı Muğla’da asılsız ihbar ve gereksiz çağrıların yapılan çalışmalarla çok aza indiğini belirterek asılsız ihbar ve gereksiz çağrıların hiç olmamasının hedeflendiğini söyledi.