Milas
Giriş Tarihi : 19-05-2022 18:33   Güncelleme : 19-05-2022 18:33

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, uzun zaman sonra ilk kez Milas Şehit Metin Özcan Stadyumu’nda kutlandı. Çok sayıda vatandaşın izlediği kutlamalarda; turnuvalar ve yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerine kavuştu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmi töreni, saat 9.00’da Atapark Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Törene Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke,AK Parti Muğla Milletvekili M.Yavuz Demir,Garnizon Komutanı Muammer Mersincik,Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Milas Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Yapar kurum amir/müdürlerinin yanısıra vatandaşlar katıldı.

Törende, Milas Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Durmuş Tayfun Uslu Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla resmi tören sona erdi.

Milas Şehit Metin Özcan Stadyumu’nda başlayan kutlama programı ise 19 Mayıs etkinlikleri, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.Çeşitli turnuvalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunmasının ardından Milas-Yörük Türkmen Kültür Derneği’nin yöresel oyunları ise ilgiyle izlendi.

Müzik Öğretmeni Ali Çakır’ın öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisi ise yoğun alkış aldı. Gençlerin sunmuş olduğu gösteriler sonrasında tören geçişi gerçekleştirildi.

Milas protokolü; bayrak, flamalar ve törende geçiş yapan okullar ile birlikte yürüdü.

Tören geçişi, izleyicilerden yoğun alkış aldı.Tören geçişinin ardından kurulan stantlar öğrencilerin hazırlamış oldukları çeşitli etkinlikler gezilerek keyifli anlar yaşandı.