Muğla
Giriş Tarihi : 14-04-2022 00:15   Güncelleme : 14-04-2022 00:15

2022 Yılı Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı

2022 Yılı Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı

2022 Yılı Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı
Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında faaliyetler, tedbirler, araç ve ekipman kapasitesi, orman yangınları ile orman yangını esnasında yapılan mücadele çalışmalarına ilişkin bilgilerin verildiği “2022 Yılı Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Toplantısı” yapıldı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde düzenlenen toplantıya, Vali Orhan Tavlı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutan Vekili Binbaşı Utku Meral, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban ile komisyon üyeleri katıldı.
Toplantı öncesinde Muğla Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde bulunan araç ve ekipmanlar tanıtıldı. 2022 yılında envantere giren ekipmanlar hakkında bilgilendirme yapıldı.
Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, orman yangınları konusunda alınan tedbirler, araç ve ekipman kapasitesi, orman yangınları ile orman yangını esnasında yapılan mücadele çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Toplantıda yangına hassas bölge olan Muğla ilinde yangın sezonu öncesi alınması gereken tedbirler ve kurumların üstlendiği görevler gözden geçirildi.