Milas
Giriş Tarihi : 01-06-2022 10:19   Güncelleme : 01-06-2022 10:19

31 MAYIS DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜNDE SİGARANIN SAĞLIĞA VERDİĞİ ZARARA DİKKAT ÇEKİLDİ

31 MAYIS DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜNDE SİGARANIN SAĞLIĞA VERDİĞİ ZARARA DİKKAT ÇEKİLDİ

 

31 Mayıs, tütün ürünü kullanımının sağlık ve diğer zararları konusunda toplumda farkındalık oluşturmak, tütün ürünü kullananlara bırakmaları yönünde bilinç kazandırmak ve sağlıklı yaşam davranışlarını geliştirmek amacıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Dünya Tütünsüz Günü” olarak ilan edilmiş olup  bu yıl gerçekleştirilecek olan etkinliklerinin ana teması, “Tütün ve Akciğer Sağlığı” olarak belirlenmiştir.
Tüm dünyada olduğu gibi İlçemizde de 31 Mayıs Günü “Dünya Tütünsüz Günü” olarak amaca yönelik çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.
Sigaranın insan sağlığına verdiği zarara dikkat çekmek amacıyla şehir merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe;Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin yanısıra Milas İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima,Milas İlçe Sağlık Müdürü M.Ergün Kırova ile ilgili kurum personelleri katıldı.
Şehir merkezinde faaliyet gösteren restaurant, kafe vb işletmeler ziyaret edilerek sigara içilmesi yasak alanlarda sigara içilmemesi hususunda işletme sahipleri bilgilendirilerek broşür dağıtıldı.