Muğla
Giriş Tarihi : 07-03-2022 20:15   Güncelleme : 07-03-2022 20:15

912 sayfalık Kadına şiddet raporu meclis başkanına sunuldu

912 sayfalık Kadına şiddet raporu meclis başkanına sunuldu

912 sayfalık Kadına şiddet raporu meclis başkanına sunuldu
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, kadına şiddetle ilgili Meclis Araştırması Komisyonu'nda hazırladıkları raporu TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a sunduklarını bildirdi.
Milletvekili Gökcan, Komisyon Başkanı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında, kadına şiddetin nedenlerinin tüm yönleriyle araştırılarak, alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu'nda, yoğun çalışmaların ardından 912 sayfalık rapor hazırladıklarini kaydetti.
Sorunları tespit ederek, çözüm önerilerinde bulunduklarını vurgulayan Gökcan, "Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’a sunduğumuz ve TBMM Genel Kurulunda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde görüşülmesi planlanan raporda, 17 ana başlık altında 42 tespit ve 547 öneriye yer verdik. Bu vesileyle, kadına şiddet meselesi başta olmak üzere mevcut sorunlarla kararlı biçimde mücadeleye devam edeceğimizi, kadınlarımızın hayat şartlarını daha da iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğimizi, ekonomik alanda olduğu kadar siyasi alanda da varlık göstermeleri hususunda kendilerine destek olacağımızı vurgulamak istiyorum." ifadelerini kullandı.