Muğla
Giriş Tarihi : 12-06-2022 19:00   Güncelleme : 12-06-2022 19:00

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ök: “Büyük Türkiye’yi kadınlarla birlikte inşa edeceğiz”

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ök: “Büyük Türkiye’yi kadınlarla birlikte inşa edeceğiz”


Muğla’da, AK Parti Genel Merkez Kadınları Kolları Başkanlığınca "Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali" programı düzenlendi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde, "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" sloganıyla düzenlenen programda, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Nilgün Ök moderatörlüğünde, hibe alan ve işini büyüten kadınlar, hikayelerini anlattı. 
İş kurmayı ve meslek sahibi olmayı isteyen kadınlara, KOSGEB, Tarım ve Orman Bakanlığı, İŞKUR, Ticaret Bakanlığı gibi kamu kurum ve kuruluşlarının sağladığı hibe, kredi, fon ve projeler hakkında bilgi verildi.
Programa, AK Parti Kadın Kolları Genel Sekreteri Aslı Seren, Kadın Kolları Muğla Koordinatörleri Neslihan Ay ve Dilek Kaya, İl Başkanı Kadem Mete, İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Pınar Doğru ile partililer katıldı.
Programda konuşan AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Nilgün Ök, Muğla’da buluşmaların 71’incisini gerçekleştirdiklerini belirten Ök, aynı anda Bitlis’te de buluşmaların düzenlendiğini söyledi. 
Ök, Muğla’da 8 Muğlalı kadınların başarısına şahitlik edeceklerini ifade ederek, bu kadınların devlet desteğinden yararlanarak, kendi hayallerin peşinden gittiklerini ve iş hayatına atıldıklarını dile getirdi.
Kiminin kendi işini kurduğunu, kiminin de İş-Kur sayesinde meslek edinip işe başladığını anlatan Ök, “Bu yola geçen yıl Nisan ayında Hakkari’den çıktık. Bu projenin bu kadar ses getireceğinin çok da farkında değildik ama sonrasında bize gelen geri dönüşler neticesinde proje gerçekten çok büyük ses getirdi. Aslında biz devletin mevcut olan desteklerini anlatıyoruz. Buraya bugün Denizlili ya da İstanbul’dan bir kadın getirebilirdik. Ama sizlerin ‘Belki o illerin imkanları farklıdır. Burası ile eşit değildir.’ diye düşünmenize sebep olabilirdik. Özellikle Muğlalı başarı hikayesi yazmış kadınları tanıştırıyoruz ki, ‘O yapmış. Ben de yapabilirim’ diyebilirsiniz.” diye konuştu.
“BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ KADINLARLA BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”
Düzenlenen toplantıların önemine değinen Ök, şunları kaydetti:
“Biz inanıyoruz ki büyük Türkiye’yi kadınlarla birlikte inşa edeceğiz. O yüzden ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda’ dedik. Türkiye’de erkek işgücüne katılım oranı yüzde 86 civarında. Yüzde 14’lük daha bir yol kalmış. Ama kadının işgücüne katılma oranı yüzde 35. Yani yüzde 65’lik daha önümüzde gidilmesi gereken bir yol var. Bu kalkınacak büyük Türkiye’yi kadınlarla inşa edeceğimizin matematiksel olarak da bir verisi. Bunu hep birlikte inşa edeceğiz. Biz bu yola çıkarken Cumhurbaşkanımızın ‘Kadını dışlayan bir toplum, gücünün ve potansiyelinin yarısından vazgeçmiştir’ sözünden yola çıktık. Bu bizim yola çıkarken en önemli ışığımız oldu. İnşallah bu programın sonunda belki birisinin hayatına dokunabilirsiniz. Ben inanıyorum ki burada da hayalleri olan kadınlar vardır. Onlar da bu hikayeleri, fırsatları gördükçe hayallerinin peşinden gidecektir.” 
Milletvekili Yelda Erol Gökcan da AK Parti hükümetleri döneminde çok güzel işlere imza atıldığını, kadına yönelik her alanda pozitif ayrımcılığın kendi dönemlerinde anayasaya girdiğine dikkati çekti.
Kadınları sosyal hayattan iş hayatına, ticari hayatından siyasi hayata kadar, karar alma mekanizmalarında her alanda daha fazla görmek istediklerini belirten Gökcan, kadın kooperatifleri ve kadın girişimciliğinin arttırılmasıyla ilgili her geçen gün pozitif gelişmeler olduğunu, kanun ve düzenlemeler yapıldığını aktardı.