Muğla
Giriş Tarihi : 14-07-2022 22:56   Güncelleme : 14-07-2022 22:56

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete'den 15 Temmuz Mesajı

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete'den 15 Temmuz Mesajı

“Hürriyet aşığı bir millete zincir vurmaya kalkanların hüsrana uğradığı 15 Temmuz gecesinin altıncı yıldönümünde; bir yandan milletin kazandığı muhteşem zaferin sevincini, diğer yandan darbe girişimi esnasında kaybedilen aziz şehitlerimizin hüznünü birlikte yaşıyoruz.

Büyük bir fedakârlığın eseri bu zafer, milletimizin direnişi yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gece Türk Milleti; cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle asırlık ruhundan hiç bir şey yitirmediğini yedi düvele göstermiştir.

Hain terör örgütü FETÖ’nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz hem canından hem de canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş; ancak vatanına namahrem elinin değmesine müsaade etmemiştir.

Milletimiz, birliğiyle, beraberliğiyle her zaman durduğu yeri bilmiştir. İçeriden FETÖ dışarıdan PKK ve benzeri uzantılar, ne kadar uğraşırsa uğraşsın ezanımızı susturamayacak, bayrağımızı indiremeyeceklerdir.

Ferasetiyle her zaman ülkemizin gidişatına yön veren milletimiz, Cumhuriyetimizin 100. Yılına kavuşacağımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği 2023 hedeflerine ulaşacağımız bu süreçte o hain gecede tankların önünde duranları da, tankların arasından elini kolunu sallayıp televizyon başında tiyatro güzellemesi yapanları da unutmayacaktır.

Demokrasinin safında yer alan her bir vatandaşımıza bu vesileyle bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü’nün sene-i devriyesinde ebediyete uğurladığımız şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyorum.”