Fethiye
Giriş Tarihi : 23-04-2022 16:31   Güncelleme : 23-04-2022 16:50

Alternatif kutlamada anons krizi yaşandı

Alternatif kutlamada anons krizi yaşandı

Alternatif kutlamada anons krizi yaşandı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı, Cumhuriyet Meydanı’nda alternatif bir kutlama programı gerçekleştirdi. Düzenlenen etkinlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunu esnasında, isimleri anons edilmediği gerekçesiyle İyi Parti Fethiye İlçe Teşkilatı yönetimi alanı terk etti.

 

CHP Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önündeki kutlama töreninde Millet İttifakı’nda anons krizi yaşandı. Törenin hemen başında sunumu yapan kişinin, İyi Parti ismini hatırlatmasına rağmen okumadı. Bunun üzerine İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve beraberindekiler tören alanını topluca terk etti. CHP Fethiye İlçe Başkan Vekili Mustafa Koyuncu, CHP Fethiye İlçe Örgütü çelengini Atatürk Anıtı’na sunarken; ardından İyi Parti çelenginin sunulma anonsu yapıldı. Bu sırada meydanda İyi Parti teşkilat üyesi olmadığı için CHP’li Fethiye Belediye Meclis Üyesi Veli Pabuşcu çelengi bir vatandaşla birlikte Atatürk Anıtı’na sundu.

 

Töreni terk eden İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve yönetim kurulu üyeleri parti ilçe binasından tekrar meydana gelerek, çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. İl Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Önder’in de bulunduğu İyi Parti ilçe teşkilatı başkan ve üyeleri, İyi Parti çelengini bulunduğu yerden alırken İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban çelengi Atatürk Anıtı’na sunup partilileriyle birlikte saygı duruşunda bulundu.

 

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban yaptığı açıklamada, “Töreni terk etmemizin sebebi her şeyin üstünde olan partimizin kurumsal kimliğine yapılmış, bir hakaret olarak değerlendirdik. Daha sonraki aşamada töreni terk ettik. Törenin sunucusu tarafından partimizin isminin okunmaması sadece CHP’nin isminin okunması nedeniyle, İl Başkan Yardımcımız Yunus Önder sunucuyu uyardı ama yine de partimizin ismi okunmadı. Bizde tören alanını terk ettik. Daha sonra CHP’den ayrı olarak İyi Parti ailesi olarak çelenk koyma merasimini icra ettik. İttifaka zarar veren hangi taraftan olursa olsun, o kişileri aramızdan çıkartmamız gerekir” dedi.