Milas
Giriş Tarihi : 15-03-2022 12:03   Güncelleme : 15-03-2022 12:03

ARAÇ LASTİKLERİ LOGAR KAPAĞI OLDU

Muğla’nın Milas ilçesinde, Esnaf, Koru Sanayi Sitesi esnafı, tamir için sanayiye gelen araçların kaza yapmalarını engellemek için kapakları olmayan logar ağızlarına, çıkma araç lastikleri koyarak önlem aldı. AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, sanayi esnafının sorunlarını dinleyerek, çözümü noktasında gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

ARAÇ LASTİKLERİ LOGAR KAPAĞI OLDU

AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, Teşkilat Başkanı Umut Yiğitkaya ve Başkan Yardımcısı Akın Kuzyaka ile birlikte ilçeye bağlı Koru Mahallesindeki sanayi sitesindeki esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi ve yerinde inceledi.
Sanayi esnafı, İlçe Başkanı Çelik’e sanayi sitesi içerisinde yer alan logar kapaklarının bulunmamasından dert yandı.
Konuyu defalarca belediyeye ilettiklerini ancak ilgilenilmediğini belirten esnaf, kendileri imkanlarınca çözüm bulduklarını söyledi.
Esnaf, sanayiye gelen araçların kaza yapmasını engellemek için logar kapağı yerine, çıkma araç lastiği koyarak önlem aldıklarını dile getirdi.
LOGAR KAPAĞI YERİNE ARAÇ LASTİĞİ


Esnaf, lastiklerin konma amacının, araçların içine düştüğüne daha büyük hasarlar almasının engellemek olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“Belediye bizden altı aydan, altı aya para alıyor. Logar temizliğimizi kendimiz yapıyoruz. Belediye mi bakıyor, büyükşehir mi bakıyor bilmiyoruz ama bunun bu şekilde bırakılmaması lazım. Uzun zamandır bu şekilde. Esnaf arkadaşlarla para toplayıp temizletiyoruz. Durumu belediyeye de bildirdim. Kimse ilgilenmedi. Yağmurlu havaları seviyoruz. Çünkü yağmur yağdığında çevre ve logarlar temizleniyor. Durumdan şikayetçiyiz.”
“TUVALETİ KULLANAMIYORUZ”
Sanayi esnafı ayrıca, sanayi içerisindeki logarların temizlenmemesi ve bağlı olduğu arıtmanın çalışmaması nedeniyle tuvaletleri kullanamadıklarını, lavabo ihtiyacı için başka yerlere gittiklerini belirterek, sorunun acilen çözülmesini istedi. 
Sanayi içindeki logarların yetersiz olduğunu belirten esnaf, “Logar kapakları yok. Eğer tuvalet kullanırsa dükkanlarımızın önünden lağım çıkıyor, pis kokular yayılıyor. Bu yüzden tuvaletleri kullanamıyoruz.” diyerek, duruma tepki gösterdi.
“SANAYİ İÇİ YOLUMUZ YAPILSIN”
Esnafı, sanayi kavşağında önceden çok fazla kaza yaşandığına da dikkati çekerek, “Bu kavşak önceden çok şikayet ediliyordu. Sürekli kazalar oluyordu. Artık yolu yapıldı ama sanayi içi yolun da yapılmasını bekliyoruz. Dolmuşların artık buraya girmesini istiyoruz. Burada parça tedariki mevcut değil ama belediye bize dolmuş göndermiyor. Konuyu başkana da ilettik. Fakat konuyla ilgili bir çözüm üretemediler.” ifadelerini kullandı.
“VİDANJÖR PARASINI ESNAF ÖDEMİŞ”


Sorunları yerinde dinleyen AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, sanayi esnafının sorunlarını önemsediklerini ifade etti.
Çelik, sorunun çözümü noktasında girişimlerde bulunacağını dile getirerek, “İlk başta vidanjör için 220 lira para alınmış. Bu parayı esnaf ödemiş. Bir daha vidanjör parası alınmış. Onunla birlikte 500 – 550 lira vatandaştan para alınmış. Büyükşehrin ödemesi gereken parayı vatandaş ödemiş.” dedi.
“KAVŞAKTA IŞIKLANDIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI”
Sanayi esnafının mağdur olmasına kayıtsız kalmayacaklarını vurgulayan Çelik, anayolun tamamının karayoluna bağlı olduğunu belirterek, burada yapılacak her türlü müdahale hakkının Devlet Karayollarına ait olduğunu dile getirdi. 
Bölgede çok ciddi trafik kazalarının yaşandığını belirten Çelik, çok fazla genci burada trafik kazasında kaybettiklerini belirterek, “Ağaçlıhöyük Kavşağı, sayın milletvekilimiz Mehmet Yavuz Demir öncülüğünde, AK Parti iktidarımızın yapmış olduğu hizmettir. Vatandaşlarımızdan gelen talepler oranın çok karanlık olduğu yönündeydi. Tabi böylede bırakmıyoruz. Artık ışıklandırma ile ilgili çalışmalarımızı da başlattık.” diye konuştu. 
İlçe Başkanı Çelik, sanayi esnafının mağdur olmasına seyirci kalmayacağının da altını çizdi.