SPOR
Giriş Tarihi : 23-02-2022 21:16   Güncelleme : 23-02-2022 21:16

ASKF’de Neler Oluyor?

ASKF’de Neler Oluyor?

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu aldığı yeni kararla tepkileri üzerine çekti. Yapılan stat değişikliğine kulüplerden tepki gecikmedi. Süper Amatör Küme Play-Off kuraları 07 şubat 2022 tarihindeAmatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (ASKF)binasında müsabakalara katılacak kulüplerin temsilcileri huzurunda çekilmişti.

Muğla Süper Amatör Lig Play-off Grubu ekiplerinden Ortaca Belediyespor ve Dalyanspor, Süper Amatör Küme Play-Off mücadeleleri sırasında Düğerek Güneşspor'un iç saha maçlarını oynayacağı stadyumda yeniden değişiklik yapılarak Düğerek Stadı'na alınmasına itiraz etti.Kura çekiminde Düğerek Güneşspor'un müsabakalarını Muğla Atatürk Stadı'nda oynanacağı ve fikstürün Muğlaspor'un iç saha maçlarına göre ayarlandığı açıklanmıştı.

Düğerek Güneşspor'un Süper Amatör Küme Play-Off maçları öncesinde iç saha maçlarını Muğla Atatürk Stadyumu'nda oynanması kararlaştırılırken Süper Amatör Küme Play-Off mücadelelerinin 3. haftası itibariyle yeniden değişikliğe gidildi. 6 hafta sürecek Süper Amatör Küme Play-Off maçlarının 3. haftasında stat değişikliği ise kuşku yarattı. Spor kamuoyu yapılan değişikliğin “Amatör Futbola profesyonel pirim” olarak değerlendiriyor.

TEPKİLERE SESSİZ KALIYOR

ASKF Başkanı Mehmet Top iki kulüpten gelen itirazlara ve spor kamuoyuna kulaklarını tıkamış tepkisiz kalıyor. Muğlalı spor severler uzun yıllardır ASKF başkanlığını yapan Mehmet Top Muğla ASKF tüzüğünün 3.ve 4. maddesinde yer alan federasyonun amacını anlamamış diyorlar.

PekiTüzük Ne Diyor?

MADDE -3–  FEDERASYONUN AMACI

Federasyonun amacı; kulüplerin kaynak ve güçlerini birleştirmek, yardımlaşmak, birlikte ortak kullanabilecekleri araç ve gereçlere sahip olmak, saha ve tesisler kurmak ve kullanmak, birlikte sportif eğitim olanakları sağlamak ve öğreticilerin istihdamı için önlemler almak, spor kulüplerine her alanda destek olmak ve yardım etmek ile Türk amatör sporun gelişmesine katkıda bulunmaktır.

MADDE-4- AMACINI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN FEDERASYONCA  SÜRDÜRÜLECEK ÇALIŞMA KONULARI VE ÇALIŞMA BİÇİMLERİ İLE FAALİYET ALANI:

Kulüpler, kulüplerle devlet, gönüllü ve özel kuruluşlar arasında yasal yollarla yakınlaşma sağlar, kulüpler arasında ayrıcalık yapmaz.Yasaların ve yönetmenliklerin öngördüğü yasaklara ve kurallara uyar.Sporda demokrasinin gelişmesine katkıda bulunur.

Dalyanspor ve Ortaca Belediyespor İtiraz Etti

Bu hafta sonu Düğerek Güneşspor ile deplasmanda karşılaşacak olan Dalyanspor, yeniden stadyum değişikliği yapılmasına itiraz etti. Dalyanspor'un itirazının ardından Ortaca Belediyesporda Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na itiraz dilekçesini sundu.

Dalyanspor ve Ortaca Belediyespor tarafından Muğla ASKF'ye gönderilen itiraz dilekçesinde şu ifadelere yer verildi;

“23.02.2022 tarihinde gönderdiğiniz yazınızda Düğerek Güneşspor'un maçlarını bundan sonraki süreçte Düğerek Stadı'nda oynanacağı yazılmıştır. Play-off kura çekimleri yapılırken tarafımıza Düğerek Güneşspor'un müsabakalarını Muğla Atatürk Stadı'nda oynanacağı ve fikstürün Muğlaspor'un iç saha maçlarına göre ayarlandığı söylenmiştir. Kulübümüzde tüm konaklama, ulaşım, yemek ve taraftar organizasyonlarını buna göre yapmıştır. Play-off kuraları çekilmiş ve lig oynanırken böyle değişiklik yapılması kulübümüz açısından kabul edilemez. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'ndan isteğimiz şudur; yapılan yanlışlıktan biran önce dönülmesi kulübümüz ve diğer play-off müsabakalarına katılan takımların mağduriyetinin giderilmesidir. Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim”