Milas
Giriş Tarihi : 18-03-2022 18:00   Güncelleme : 18-03-2022 18:00

Bafa Çok Amaçlı Salonuna Kavuştu

Bafa Çok Amaçlı Salonuna Kavuştu


Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Bafa Mahallesi’nde Milas Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Pazar Yeri ve Çok Amaçlı Alan ile halı sahanın açılışı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ile CHP Muğla Milletvekilleri, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, mahalle muhtarları, eski belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.
Açılışta konuşan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, "2014 yılında Bafa gibi ve Muğla'nın pek çok şehrimizin bütün belde belediyelerini kapattılar. Demokrasi, yerel Yönetim; yerinde yönetim demektir. Bafa gibi belediyesi olan, demokrasisi gelişmiş, kendisini kendi içinden seçilmiş evlatlarının yönetmesi gereken bir yeri mahalle yaptılar. Biz bunu kabul etmiyoruz! Bafa'nın belediyesini yeniden Bafa'ya kazandırmaya söz veriyoruz. 20 yıllık iktidarın artık son dönemindeyiz. Yoksullukla mücadele etmek için geldik diyenler, memleketi çok daha yoksul hale getirdiler. Yasaklarla mücadele edeceğiz diyenler yasakları artırdılar, baskıları artırdılar, herkesi susturdular. Yolsuzlukla mücadele edeceğiz diyenler yolsuzluğun dibine kadar battılar.” dedi.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla hem gururlu hem de hüzünlü olduğunu ifade eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Dünya tarihinin en şanlı zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferimizi kutlarken, ebediyete intikal eden şehitlerimizi de rahmetle anıyorum. Başta Çanakkale, Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını minnetle anıyoruz. Böylesine anlamlı bir güne denk gelen açılışımızın da daha bir anlamlı olduğunu ifade etmek istiyorum. Sizlere verilmiş sözlerimiz, sizlerin de bizlere olan güveni var. Bu güveni boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz ve bizden sonra gelenler de Bafa’nın çıtasını daha fazla yükseltmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu sene özellikle Bafa merkezde Belediye bütçemizden 3 milyon lira harcayarak, Bafa’ya yakışır bir çok amaçlı pazar yerini ve gençlerimiz için halı sahasını buraya kazandırmak bizleri mutlu ediyor.  Pandemiye, ekonomik sıkıntılara takılmadan bunu yaptık.
Daha bu alanda yapılacak düzenlemelerimiz var. Buradaki sanayi dükkanlarını, binaları kaldıracağız. Buraya yakışan bir güzellik sunacağız. Esnafımızın da yeni dükkanlarını teslime edeceğiz. Bafa demek zeytin demek. Bafa’nın zeytinine güzelliklerine sahip çıkmak, bu güzellikleri madene kurban etmemek adına sizlerle beraber gerekli her mücadeleyi vereceğiz. Bu anlamda da Bafa’nın önünü açacağız. Bu duygularla yapılan hizmetimizin Bafamıza hayırlı olmasını diliyorum. Tüm kırsal mahallelerimizi de aynı güzel hizmetlerle buluşturmak istiyoruz.” dedi.
Bafa Mahalle Muhtarı Kerim Tekin, “Bu hizmeti Bafamıza kazandıran başta Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat olmak üzere, Fen İşleri Müdürlüğümüze, Belediye çalışanlarımıza mahallelim ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız sayın başkanım.” dedi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri halı sahada gösteri maçı yaptı. Renkli görüntülere sahne olan maç, törene katılanlardan ve mahalleliden büyük ilgi gördü. Protokol daha sonra davul zurna eşliğinde zeybek oynadı.