Muğla
Giriş Tarihi : 07-03-2022 15:13   Güncelleme : 07-03-2022 15:13

BAŞKAN AŞKAR: KADINA VERİLEN DEĞER GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR

BAŞKAN AŞKAR: KADINA VERİLEN DEĞER GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIRDSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, 8 Mart Dünya kadınlar Günü'nü kutladı.  

Başkan Michael Eser Aşkar, kadına hak ettiği değeri vermenin geleceğe yapılan en karlı yatırım olduğunu söyledi.
DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, 8 Mart Dünya kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi, “Günümüzde din, dil, ırk, coğrafya ve sosyal statü gözetmeksizin tüm insanlığı tehdit edecek bir boyuta ulaşan şiddet, en çok kadınlarımızı yaralamaktadır. İnsanlık onurunu zedeleyen bu durum, cahiliye anlayışının sadece bir çağa hasredilmeyip bir zihniyete ve yaşam tarzına işaret eden boyutunu gözler önüne sermektedir.
1934 senesinde Ulu Önder Atatürk, pek çok Avrupa ülkesinden önce kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını kazandırmış, bu konuda dünyanın pek çok gelişmiş ülkesine de ilham kaynağı olmuştur.
Ülkemizde kadın sorunu ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel bir konudur. Kadına şiddetin önlenmesinde, kadınlarımızın çocuklarını sevgi, saygı ve hoşgörülü bir yaklaşımla, cinsiyet ayrımı yapmadan, tutarlı ve doğru biçimde yetiştirmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz.
Ancak ne yazık ki; Türkiye’de kadınların iş gücüne katılım oranları istenilen seviyeye henüz ulaşamamıştır. Unutulmamalıdır ki; Kadınımıza hak ettiği değer vermek geleceğe yapılan en büyük yatırımdır! Kadınlar, halkın en fedakâr, çalışkan ve üreten bireyleridir.
8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, tüm kadın çalışanlar başta olmak üzere Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve huzur dolu bir gelecek temenni ediyorum.”