Menteşe
Giriş Tarihi : 22-07-2022 15:12   Güncelleme : 22-07-2022 15:12

Başkan Gümüş, basın çalışanları ile bir araya geldi

Başkan Gümüş, basın çalışanları ile bir araya geldiMenteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “24 Temmuz Basın Bayramı” ve “Basın Özgürlüğü için Mücadele Günü” nedeniyle basın çalışanları ile yemekte bir araya geldi. 
Muğla Gazeteciler Cemiyeti, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti ve basın yayın kurumlarının yazı işleri müdürlükleri işbirliğinde gerçekleştirilen yemekte konuşan Başkan Gümüş, gazetecilerin 24 Temmuz’u artık basın bayramı olarak değil, bir mücadele ve dayanışma günü olarak kutladıklarına dikkati çekti.
24 Temmuz 1908 tarihinin basından sansürün kaldırıldığı tarih olduğunu hatırlatan Gümüş, gazetelerin bu tarihte ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başladığını dile getirdi.
Gümüş, gazetelerin gelirlerinin düştüğüne de işaret ederek, “24 Temmuz’u sizler bayram olarak kabul etmiyorsunuz. 24 Temmuz’u mücadele ve dayanışma günü olarak kutluyorsunuz. Gazeteciler durumlarından memnun değil. Gelirleriniz düştü. Böylesine geleceği kestirilemeyen bir ortamda büyük bir gayret ve özveriyle işinizi yapmaya devam ettiğinizin farkındayız. Böyle bir çaba her türlü takdire değer. Bu günler geçecek, güzel günler gelecek.” diye konuştu.
Menteşe’de görev yapan basın mensuplarının belediyenin hizmet ve faaliyetlerini halka duyurma konusunda tarafsız davrandığını çıkan haberlerden görmekte olduklarını belirten Gümüş, bu nedenle gazetecilere ayrı ayrı teşekkür etti.
Eleştiriye açık bir belediye olduklarına da vurgu yapan Gümüş, “Bundan sonra da şeffaf belediyecilik anlayışımızın gereği sizlerle olan diyaloğumuzu güçlendirmek için çalışmalarımıza ve imkanlarımız dâhilinde elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Başta cemiyet başkanlarımız olmak üzere katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi. 
Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ve Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Cem Kaytan da birer konuşma yaparak Başkan Gümüş’e teşekkür etti.