Milas
Giriş Tarihi : 02-03-2022 15:57   Güncelleme : 02-03-2022 15:57

Başkan Tokat, “Alınan yanlış karar derhal yok sayılmalıdır”

Başkan Tokat, “Alınan yanlış karar derhal yok sayılmalıdır”

Başkan Tokat, “Alınan yanlış karar derhal yok sayılmalıdır” 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Akbelen Ormanı ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Başkan Tokat, zeytinlikleri madenciliğe açmanın doğaya ve sürdürülebilir kalkınmaya zarar vereceğini dile getirdi. 

Zeytinlikleri madenciliğe açacak olan bu yanlış karardan derhal dönülmesi gerektiğini vurgulayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, zeytinin başkentinin Milas olduğunu kaydetti. Belirli bir süre için çıkarılacak madenler için binlerce yıllık ağaçların sökülemeyeceğinin altını çizen Başkan Tokat, geri dönüşü olmayan bu yanlış kararın yok sayılmasını istedi. 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaptığı açıklamada, “Zeytinin başkenti Milas’tan haykırıyoruz. Zeytinlikleri madenciliğe açmak insana, doğaya, tarihe, sürdürülebilir kalkınmaya ve yaşama açılan en derin yaradır. Bir gün bu yara büyür kangren olur. Üç beş günde çıkarılıp alınacak madenler için binlerce yıllık ağaçlar sökülemez. Geri dönüşü olmayan bu yanlış karar derhal yok sayılmalı, bu hatadan bir an önce geri dönülmelidir” ifadelerini kullandı.