Muğla
Giriş Tarihi : 22-04-2022 14:15   Güncelleme : 22-04-2022 14:15

Başkazalılar iftarda buluştu

Başkazalılar iftarda buluştu

Başkazalılar iftarda buluştu 
Muğla’da üç yıldır faaliyet gösteren Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu, Nisan ayı toplantısını üyelere verilen iftar yemeği ile gerçekleştirdi.
Muğla Öğretmenevinde gerçekleştirilen iftar programına üyeler yoğun bir katılım gösterdi.
Gerçekleşen buluşmada Muğla Hayalhane Tiyatro ekibi, “Karagöz-Hacivat” ve “Kavuklu-Pişekar” oyunlarını sergiledi.
Samimi bir havada geçen programda konuşan Platform Başkanı Devrim Karakuş, katılımcılara bir aylık faaliyetler ile ilgili bilgi verdi.
Konuşmasında son üç yıla dek, bireysel olarak yapılagelen mücadelenin ve Yörük kültürüne sahip çıkmanın artık örgütlü yapıldığını ifade eden Karakuş, üyelere verdikleri destek için teşekkür etti.
Karakuş, 2000 yıldan fazladır bu coğrafyada olduklarını belirterek, “Kültürümüzü koca çınara benzetiyoruz. ‘Bu çınarın gölgesinde herkese yer var’ diyerek, Genç Beşkazalıların talepleri noktasında, Menteşe Belediyesi ve Platform olarak yapılan işbirliği çalışmasını ve düzenlenecek Gençlik Haftası kutlamalarında paydaş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.
İftar programını geleneksel hale getireceklerini anlatan Karakuş, 19 Mayıs’ta Kurtuluş Savaşı’nın ateşinin yakıldığı Samsun’a Beşkazalı gençleri göndereceklerini de sözlerine ekledi.