Muğla
Giriş Tarihi : 05-03-2022 13:11   Güncelleme : 05-03-2022 13:11

“Beşkaza Coğrafyasının Ekonomik Yapısı” masaya yatırıldı

“Beşkaza Coğrafyasının Ekonomik Yapısı” masaya yatırıldı


Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu’nun aylık olağan toplantısında “Beşkaza Coğrafyasının Ekonomik Yapısı” ele alındı.
 Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu Mart ayı olağan toplantısı, Muğla Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.
“Beşkaza Coğrafyasının Ekonomik Yapısı” üst başlıklı toplantıya, platform üyesi Prof. Dr. Ali Günlü ve Prof. Dr. Umut Avcı ile Doç. Dr. Serkan Dirlik, konuşmacı olarak katıldı.
Platform Başkanı Devrim Karakuş, Mart ayı toplantısını bir hafta gecikmeli de olsa yoğun katılımla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Yoğun gündem içinde zaman ayırıp toplantıya gelen katılımcı üyelere ve “Beşkaza Coğrafyasının Ekonomik Yapısı” hakkında bilgiler aktaran üyeler Prof. Dr. Ali Günlü, Prof. Dr. Umut Avcı ve Doç. Dr. Serkan Dirlik’e teşekkür eden Karakuş, “Genel yapıdan, coğrafi işaretli ürünlere, turizmden balık yetiştiriciliğine kadar geniş bir yelpazeyi bizlere aktardılar, coğrafyamız için yapılacak çalışmalar da bir nevi yol haritamızı çıkarmış olduk. Ayrıca coğrafyamızın yetiştirdiği ünlü alimlerden rahmetli Prof. Dr. Ali Özek hocamızın oğlu Tevfik bey de İstanbul’dan kalkıp bu toplantımıza iştirak ederek, hem onurlandırdı hem de platformumuzun çözüm odaklı yaklaşımı ile sizlere de selam ve muhabbetlerini iletmiş oldu.” diye konuştu.
Başkan Karakuş, geçen ay dayanışma alanında rekor artışla Beşkaza coğrafyasından gelen talepleri karşıladıklarına da vurgu yaparak, “Bu gücü sağlayan siz üyelerimize ve yorduklarımız başlığındaki hemşehrilerimize de ayrıca minnettarlığımızı iletmek isteriz. İyi ki varsınız.” dedi. 
Toplantıda ayrıca, görev süreleri dolan divan üyeleri Sıdıka Behlül, Fatma Balcı ve Harun Bircan’a teşekkür edilerek, bu ay görev alacak üç yeni divan üyesine başarılar dilendi.