Muğla
Giriş Tarihi : 08-07-2022 15:03   Güncelleme : 08-07-2022 15:03

Büyükşehir yetkililerine “UFO görmüş masum köylü” benzetmesi

Büyükşehir yetkililerine “UFO görmüş masum köylü” benzetmesi


AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen, ilçe girişindeki bulvarda büyükşehir belediyesince devam eden çalışmanın bir türlü tamamlanamamasına tepki gösterdi.
Alpözen, büyükşehir yetkililerinin yangında tepesinde gezinen helikopterleri UFO görmüş masum köylü edasıyla izlediğini ve ‘Yangın söndürme helikopterleri nerede?’ deme komikliğini gösterdiğini, ancak iki tane iş makinasını çalıştırabilme kabiliyetinden mahrum olduğunu öne sürerek, önceden bozuk olan ilçe girişinin şu an kullanılamaz halde bırakıldığını iddia etti.

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde, 4 kilometre uzunluğunda bulunan Turgut Özal Bulvarında devam eden çalışmalar vatandaşı çileden çıkardı.  
AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen, sosyal medya hesabından yaşanan duruma tepki gösterdi.
“Burası Kavaklıdere Turgut Özal Bulvarı!” başlığı ve fotoğraflar ile yaptığı paylaşımda, büyükşehir belediyesi yetkililerini UFO gören masum köylüye benzetti.
Paylaşımında, bulvarda yapılan çalışmanın Kavaklıdere Belediyesine bırakılması çağrısı yapan Alpözen, şu ifadelere yer verdi:
“Yangın yangın dolaşan ve tepesinde gezinen bilmem kaç tane helikopteri UFO görmüş masum köylü edasıyla izleyip ‘Yangın söndürme helikopterleri nerede?’ deme komikliğini gösteren ve sözüm ona siyaset yaptığını zanneden, fakat şaşılacak bir şekilde iki tane iş makinasını yani helikopter falan değil, bildiğimiz kepçeden bahsediyorum, çalıştırabilme kabiliyetinden mahrum, önceden bozuk olan ilçemiz girişini şu an kullanılamaz halde bırakan zihniyete sesleniyorum. Bilmem kaç aydır bir türlü bu yoldan geçip de ‘Biz bu ilçede ne yapmışız?’ diyemeyen sayın Osman Gürün, ev ev dağıttığınız ‘Muğla Büyükşehir Belediyesinin Kavaklıdere Hizmetleri’ broşüründe bizim görmediğimiz, sizin de yapmadığınız kilometrelerce yol çalışmasından bahsetmenize hadi eyvallah diyelim de bozukken tamamen kullanım dışı bıraktığınız, kör göze parmak önümüzde duran Turgut Özal Bulvarının içler acısı haline de eyvallah dememizi beklemeyin.”
“YOLUN YAPIMINI KAVAKLIDERE BELEDİYESİNE VERİN, SÖZ SİZ İŞ YAPMIŞSINIZ GİBİ KABUL EDECEĞİZ”
Alpözen, paylaşımında, büyükşehir belediyesi yetkililerinden çirkin görüntünün giderilmesi için iyi niyetlerini ortaya koymalarını isteyerek, şu ifadelere yer verdi:
“Biraz olsun insana eziyet veren herhangi bir duruma karşı rahatsızlık hissedebiliyorsanız, biraz olsun insana yapılacak en küçük bir hizmetin kutsiyetinden haberdarsanız, biraz olsun ‘bu işin tadı tamamen kaçtı’ diyebilen vicdan sahibi seslere kulak verecek kadar hassasiyeti yüreğinizde barındırıyorsanız, çağrımız şudur; bu yolun yapımını sizin düşünce hızınızdan bile daha çabuk bir şekilde tamamlayarak, yine size geri teslim etmeye hazır olan Kavaklıdere Belediye Başkanlığı’mıza bırakın. İlçemize yakışmayan söz konusu çirkin görüntüyü giderebilme adına bir kez olsun iyi niyetinizi ortaya koyun ve bu tavrında vatandaşa yapılacak bir nevi hizmet olacağını aklınıza getirin. İnanın göstereceğiniz bu duyarlılık bile size teşekkür etmemiz için fazlasıyla yeterli bir sebep olacaktır. Aşağıda fotoğraftaki yol çalışması için koyduğunuz tabelada da yazdığınız üzere: ‘Bizim için varmışsınız, Muğla’ya hizmetkârmışsınız ya’ verin bu yolun yapımını Kavaklıdere Belediyesine, söz siz yapmışsınız kabul edeceğiz.”
BÜYÜKŞEHİR AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Büyükşehir Belediyesinden 2021 başında başlatılan çalışmalar hakkında 25 Kasım 2021’de yapılan açıklamada, Kavaklıdere ilçesine yakışan bir yatırım olacağına dikkat çekilerek, “İlçemizin şehir girişine uzanan 2 kilometrelik Turgut Özal Bulvarı’nın 2 kilometrelik kısmının 1200 metresinde ilk bitümlü temel tabakasının serimini gerçekleştirdik. Burada ayrıca 355 metre yağmursuyu hattı, 350 metre taş istinat duvarı işlemleri de tamamlandı” denilmişti.
Devam eden çalışmalar hakkında da bilgi verilen açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: 
“İlçemizde toplam 4 kilometre uzunluğunda bulunan Turgut Özal Bulvarı, Menteşeoğlu Caddesi, Mustafa Yılmaz Caddesi ve Sazak Caddelerin de yenileme çalışmamız olacak. Bu güzergahta üst yapı çalışması kapsamında yağmursuyu drenaj hat imalatı ile mevcutlarında iyileştirilmesi, trafik güvenliğinin arttırmak amacıyla kazı ve dolgu çalışması, hendek, sanat yapıları ile yerleşim yerleri içerisinde ise kaldırım çalışması yapılacak.”