Muğla
Giriş Tarihi : 21-04-2022 21:49   Güncelleme : 21-04-2022 21:49

Çilek Çocuk Şenliğinde Çocuklar Çileğe Doydu

Çilek Çocuk Şenliğinde Çocuklar Çileğe Doydu

Çilek Çocuk Şenliğinde Çocuklar Çileğe Doydu

Çilek Çocuk Şenliğinde çocuklar çilek hasadı yaptı, doyasıya çilek yedi.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası kapsamında düzenlediği Tarım Çocuk Haftası Etkinlikleri son hız devam ediyor.

 Seydikemer İlçesi Döğer Ali Hilmi Yonca Döğerli  İlkokul  ve Ortaokul öğrencileriyle yapılan etkinlikte İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Doğadan Öğreniyorum” projesi kapsamında güvenilir gıda, sağlıklı gıda ve gıda israfını önlemeye yönelik eğitimleri verildi. Ardından okul bahçesinde tüm okul öğrencilerinin katılımıyla şiirler okundu, şarkılar söylendi ve dans yarışmaları yapıldı.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak’ın katılım sağladığı şenliğe ünlü TV sunucularından doğa dostu Güven İslamoğlu’da katıldı. Halk oyunlarıyla devam eden şenlik öğrencilerin okuduğu şiirler, öğretmenleri Ege Can Türkoğlu eşliğinde söyledikleri şarkılarla ve renkli danslarıyla devam etti.

Murat Kılıç’a ait işletmeye ziyaretle devam eden etkinlik çilek şapkalı öğrencilerin çilek hasadı ile devam etti. Bol bol çilek yiyen ve çilekli süt içen öğrencilerin her biri “1963’ten Günümüze Ata Tohumları Projesi” kapsamasında domatesi biber, patlıcan, karpuz, salatalık ve çilek fidesi dikti. 

Tarım geleceğimiz, geleceğimiz çocuklar ilkesiyle çalışmalarımız ileriki günlerde de devam edecek.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak konuşmasında “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası kapsamında düzenlediğimiz Tarım Çocuk Haftası Etkinlikleriyle çocuklarımıza tarımı sevdirmek, doğa bilinci aşılamak, ata tohumlarının önemini anlatmak ile suyun tasarruflu kullanılması, güvenilir gıda ve gıda israfının önlenmesi gibi kavramları kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bugünde Seydikemer ilçesinin Döğer MahallesindeBerrici Çilek İşletmesinde Çilek Çocuk Şenliği düzenledik. Çalışmalarımız bunlarla sınırlı değil. Bu yıl Birleşmiş Milletler tarafından ölçekte küçük değerde büyük kıyı balıkçılığı ve su ürünleri yılı ilan etmesi nedeniyle bu hafta sevgi evlerinden çocuklarımızı ve Yenice okulundan öğrencilerimize yönelik teknik gezi düzenledik. İki gün boyunca su ürünleri sektörünü tanıttık. Teknik ekibimiz eşliğinde balık yemledik, balıkçılığı ve denizlerin sürdürülebilirliğini anlattık. Ayrıca 32 bin öğrenciyi hedeflediğimiz “Tinga ve Dedektifler” adlı interaktif tiyatro gösterimiz devam ediyor. Tarım geleceğimiz, geleceğimiz çocuklar ilkesiyle bu gibi çalışmalarımız ileriki günlerde de devam edecek.” dedi.