Muğla
Giriş Tarihi : 16-05-2022 14:18   Güncelleme : 16-05-2022 14:18

Çocuklar Şenlikte Gönüllerince Eğlendi

Çocuklar Şenlikte Gönüllerince Eğlendi

Çocuklar Şenlikte Gönüllerince Eğlendi
Muğla Valiliği himayesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Muğla Vakfı iş birliğinde 9-15 Mayıs Vakıflar Haftası ve 15-21 Mayıs Aile Haftası etkinlikleri kapsamında "Çocuk Şenliği" düzenlendi.
Çocuklar için yüz boyama etkinliği ile başlayan şenlikte isteyen çocukların yüzleri rengarenk boyandı. Tüm gün boyunca süren etkinliklerde palyaço ve maskotlar, çocuklara çeşitli gösteriler sundu. Çocuklar gösteriler karşısında gönüllerince eğlenme imkanı buldu. Çocuk Polisi maskotu çocuklardan büyük ilgi gördü.
Şenlikte çocuklar arasında çuval yarışı, halat çekme, sandalye kapma, ok atma gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi. Yarışmalarda dereceye giren çocuklara da hediyeleri verildi. Geleneksel oyunlarla keyifli dakikalar yaşayan çocuklara, osmanlı macunu ve dondurma gibi çeşitli ikramlar yapıldı.
Akyaka Orman Kampı mesire alanında gerçekleştirilen şenliğe Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, İl Müdürümüz Osman Toprakçı, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Muğla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Özden İşler, Muğla Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan huzurevi sakinleri, Koruyucu aile, çocuk evleri ve çocuk kuruluşlarında kalan çocuklar ile vatandaşlarımız katıldı.