Ortaca
Giriş Tarihi : 27-05-2022 16:30   Güncelleme : 27-05-2022 16:30

Dalyan’da Yerli ve Yabancı Turistlere Türk Mutfağı Tanıtıldı

Dalyan’da Yerli ve Yabancı Turistlere Türk Mutfağı Tanıtıldı


Doğanın ve tarihin eşsiz güzelliklerini bünyesinde barındıran Dalyan’da Türk Mutfağı Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe Ortaca Kaymakamı Meral Uçar, Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak, Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta, Dalaman Hava Meydan Mülki İdare Amiri Hayrettin Balcıoğlu, Kaymakam Adayı Şule Demirtaş, Garnizon Komutanı Halil Gökçe, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Emre Genç, Ortaca Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Umut Avcı, Kurum Amirleri, STK Başkanları, Turizmciler,  Dalyan’da yaşayan yerli ve yabancı vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.  
Etkinlikte bölgede faaliyet gösteren 17 Turizm işletmesi ve diğer kurumlar tarafından hazırlanan 40 çeşit ürün tanıtıldı. Asırlık Türk Yemekleri stantlarında İsrafsız Türk Mutfağı ve İsrafsız Muğla Mutfağı Atölyesinde yapılan yemekler, Guiness Rekortmen Şef Mahmut Dolmacı ve Öğretim Görevlisi Selma Atabey tarafından tanıtıldı. Engelsiz Türk Mutfağı Atölyesinde Ortaca MYO Aşçılık programı öğrencileri yönetiminde Down Sendromlu ve Otistik Çocuklarımızın Türk Mutfağı çalışması sergilendi.
Etkinlik kapsamında Muğla’da Üç Tarhana Anlatımı gerçekleştirildi ve keşkek dövüldü. Ayrıca Türk Mutfağı yöresel yemek yarışması yapıldı. Dalyan Cumhuriyet Meydanında yapılan etkinlik yöresel lezzetlerin misafirlere ikramı ile sona erdi.