Muğla
Giriş Tarihi : 21-03-2022 16:39   Güncelleme : 21-03-2022 16:39

Darbedildiğini iddia eden doktor psikiyatri servisinden 10 gün rapor aldı

Darbedildiğini iddia eden doktor psikiyatri servisinden 10 gün rapor aldı


Muğla'da, 14 Mart Tıp Bayramı'nda tedavi için gelen Uzman çavuş tarafından hastanede acil servis bölümünde darbedildiğini iddia eden doktor, güvenlik kamerası görüntülerinin ardından hakkında açılan soruşturma sonrası 10 gün rapor aldı.
Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevli doktor T.T. ile hastaneye tedaviye gelen A.A. arasında tartışma çıkmış, A.A'nın doktoru darbettiği öne sürülmüştü.
Olay sonrasında Jandarma Uzman Çavuş A.A. hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı için tedbiren görevden uzaklaştırılmıştı.
Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde yaşanan olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkmış, görüntülerde, acil asistanı T.T’nin, hasta Uzman Çavuş A.A’nın elinden evrakları almaya çalıştığı, bu sırada da arbede yaşandığı görülmüş, Başhekimlikçe, acil serviste görev yapan doktor T.T. hakkında soruşturma başlatılmıştı. 
Uzman Çavuş A.A. hakkında "kamu görevlisine hakaret, kasten yaralama ve mala zarar verme" suçlarını işlediği iddiasıyla başlatılan idari soruşturma kapsamında, olay mahallinin güvenlik kamerası kayıtları ayrıntılı şekilde incelenmiş ve dosyadaki tüm delillerle birlikte değerlendirilerek, göreve iade edilmişti.
RAPOR ALDI
Psikiyatri servisinden rapor alan doktor T.T. hakkında adli ve idari soruşturmanın da sürdüğü belirtildi.
Öte yandan, göreve iade edilen Uzman Çavuş A.A.’nın da geçirdiği rahatsızlık nedeniyle aldığı rapor süresinin dolmasının ardından görevine başlayacağı öğrenildi.