Muğla
Giriş Tarihi : 19-03-2022 17:26   Güncelleme : 19-03-2022 17:26

Deprem İstişare Toplantısı Vali Orhan Tavlı Başkanlığında Yapıldı

Deprem İstişare Toplantısı Vali Orhan Tavlı Başkanlığında Yapıldı


Muğla İl Afet Risk Azaltma Planı kapsamında Muğla’nın depremselliği ve alınacak tedbirlerin değerlendirildiği deprem istişare toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında yapıldı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi VİP salonundaki toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın yanı sıra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, İl Afet ve Acil durum Müdürü İsmail Özkan, Jeoloji Mühendisleri Doç. Dr. Özgür Avşar, Dr. Öğr. Üyesi M. Eksen Aksoy, Araş. Gör. Dr. Esra Çetin Kasa, Araş. Gör. Dr. Tümay Kadakçı Koca, İnşaat Mühendisleri Doç. Dr. Deniz Ülgen, Dr. Öğr. Üyesi Ebru Harmandar, Dr. Öğr. Üyesi Osman Kaya, Araş. Gör. Dr. Vesile Akansel, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Muğla Temsilcisi Coşkun Çatalkaya katıldı.
Muğla’da bulunan karasal ve deniz fay hatları konusunda yapılan araştırma çalışmalarının son durumunun değerlendirildiği toplantıda ilimizde sismik aktivitelerin izlenmesine yönelik 18 güçlü yer hareketi istasyonu 7 adet zayıf yer hareketi istasyonu olduğu belirtildi.
Afetlerin ülkeleri ve toplumları beşeri ve ekonomik açıdan derinden etkileyen olaylar olduğunu belirten Vali Orhan Tavlı “İl Afet Risk Azaltma Planı ile ilimizin afet risklerini belirleyerek afetlerin olumsuz etkilerinin en aza indirilmesini ve yaşanacak afetlerde beşeri ve ekonomik kayıpları en aza indirmeyi hedefliyoruz.  İl Afet Risk Azaltma planına uygun olarak deprem afetine karşı hazırlık çalışmalarına hız verdik. Bu çalışmalara katkı sunan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.