Muğla
Giriş Tarihi : 16-03-2022 15:05   Güncelleme : 16-03-2022 15:33

DOKTORU DARP EDEN UZMAN ÇAVUŞ ALKIŞLI PROTESTO İLE TABURCU EDİLDİ

DOKTORU DARP EDEN UZMAN ÇAVUŞ ALKIŞLI PROTESTO İLE TABURCU EDİLDİ

DOKTORU DARP EDEN UZMAN ÇAVUŞ ALKIŞLI PROTESTO İLE TABURCU EDİLDİ
Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevli doktor T.T.’yi, tedavi için geldiği hastanede 14 Mart Tıp Bayramı’nda hakaret ederek, darbeden Uzman Çavuş A. A., sağlıkçılar tarafından alkışlı protestoyla taburcu oldu.
Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevli doktor T.T. ile hastaneye dün tedaviye gelen A.A. arasında tartışma çıkmış, A.A. hakarette bulunduğu doktoru darbetmiş, güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği olay sonrası boğazında kızarıklar oluşan ve gözlüğü kırılan doktor, darp raporu alarak A.A'dan şikayetçi olmuştu.
SAĞLIKÇILAR TEPKİ GÖSTERDİ
Hastane önünde toplanan bir grup doktor, sağlık çalışanı ve tıp öğrencisi de yaşanan olaya tepki göstermişti.
GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMIŞTI
Muğla Valiliği, yaptığı yazılı açıklamada, olay sonrası Jandarma Uzman Çavuş A.A’nın akut apandisit teşhisi konularak ameliyata alındığı, gerekli tıbbi müdahale yapıldığı, hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı ve tedbiren görevden uzaklaştırıldığı açıklanmıştı. 
ALKIŞLARLA PROTESTO EDİLDİ
Aynı hastanede başka bir doktor tarafından muayene edilen ve yatışı yapılan A.A'nın, dün sabah apandisit ameliyatı olduğu öğrenildi.
YOĞUN GÜVENLİK TEDBİRİ ALINDI 
Durumu iyi olan A.A, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlıkçılar ve tıp fakültesi öğrencileri tarafından alkışlı protestoyla taburcu oldu.
Öte yandan Uzman Çavuş A.A, hastaneden yoğun güvenlik önlemleri altında çıkartıldı. O anlar ise yine sağlık çalışanları tarafından cep telefonuyla görüntülendi. 
HASTANE YÖNETİMİNDEN KINAMA
Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetimi, yaptığı yazılı açıklama ile hukuki sürecin takipçisi olacaklarını duyurdu.
Açıklamada, “Her koşulda fedakarca görevini ifa etmeye çalışan meslektaşımıza yönelik 14 Mart 2022 tarihinde gerçekleşen şiddet veya hakaret içerikli davranış ve tutum karşısında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetimi olarak olayın hukuki sürecinin takipçisi olacağımızı bildiririz. Hekim arkadaşımıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlıkta yaşanılan bu tip şiddet içeren her türlü davranışı kınıyoruz!” ifadelerine yer verildi.