Yatağan
Giriş Tarihi : 27-06-2022 21:16   Güncelleme : 27-06-2022 21:16

Festival coşkusu, Yatağan’da yaşandı!

Festival coşkusu, Yatağan’da yaşandı!

 

 

Yatağan Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, Kıraç konseri ile sona erdi.

 

Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa uluslararası olarak düzenlenen Uluslararası Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, 21 Haziran Salı günü, Yatağan Belediyesi Hizmet Binası önünden başlayan kortej ile başladı.

Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Başkan yardımcıları İsmail Kaya ve Ahmet Yunus Tuna tarafından başlatılan kortejde, Yatağan Kaymakam Vekili Oray Güven, Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm de yer aldı.

Turan Özdemir Amfi Tiyatro’da festival ateşinin yakılmasıyla süren program, Gürcistan’dan gelen halk oyunları ekibi ile Yatağan Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği Folklor Ekibi’nin gösterileri gerçekleştirildi. Aynı ekipler, festivalin üçüncü gününde de gösterilerini sahnelediler.

Festivalin ikinci gün etkinliği olan Yatağan Pop Müziği Topluluğu konseri, Muğla’nın çeşitli noktalarında çıkan orman yangınları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Üçüncü gün etkinliğinde ise, Turan Özdemir Amfi Tiyatro’da, “Karagöz’ün Cehaleti” adlı Geleneksel Türk Tiyatrosu ve Şehit Engin Yalçın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anasınıfı Minik Kalpler Sınıfı öğrencilerinin “Anadolu Ateşi” dans gösterileri sunuldu.

Festivalin dördüncü günü etkinliği, Yatağan Gençlik Merkezi’ndeki “Sonsuz Hayaller Ülkesi Müzikal Gösterisi”yle başladı. Festival, aynı günün akşamında, Kaya Köstepen Şehir Stadı’nda “Kolpa” müzik grubunun gerçekleştirdiği konser ile sürdü.

Konserin sonunda, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Başkan Yardımcıları İsmail Kaya ve Ahmet Yunus Tuna ile Belediye Meclis üyeleri tarafından, konser hatırası olarak “Kolpa” müzik grubuna plaket sunulurken, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün eşi Ümmühan Toksöz tarafından “Kolpa” müzik grubuna çiçek sunuldu.

21 Haziran’da başlayan Uluslararası Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, 26 Haziran tarihinde Kaya Köstepen Şehir Stadı’nda büyük bir coşkuyla düzenlenen “Kıraç” konseriyle sona ererken, konser sonrasında Kaymakam Vekili Oray Güven, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm tarafından, konser hatırası olarak Kıraç ve organizasyon firması temsilcilerine plaket, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün eşi Ümmühan Toksöz ve MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm tarafından çiçek sunuldu.

Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, burada yaptığı konuşmada, “Pandemi nedeniyle bir süre ara verdiğimiz sosyal ve kültürel etkinliklere, şartların iyileşmesiyle kaldığımız yerden devam ettik. İlk gününden son gününe kadar birbirinden güzel ve eğlenceli gösterilerle süren festivalimizde, bizleri yalnız bırakmayan herkese ve hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Sosyal ve kültürel etkinliklerimiz, önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edecek” diye konuştu.

Öte yandan, festival boyunca Başkomiser Süleyman Özcan Caddesi’nde yaklaşık 100 esnaf tarafından kurulan panayır, gecenin geç saatlerine kadar Yatağanlıların farklı bölgelerden lezzetleri tatmasını ve alışveriş yapmasını sağladı.