Milas
Giriş Tarihi : 08-06-2022 15:22   Güncelleme : 08-06-2022 15:22

Gelecek Partisi İlçe Başkanı Sodra’dan küfürlü paylaşım

Gelecek Partisi İlçe Başkanı Sodra’dan küfürlü paylaşım

Gelecek Partisi İlçe Başkanı Sodra’dan küfürlü paylaşım
Gelecek Partisi Milas İlçe Başkanı Murat Sodra’nın sosyal medya hesabından yaptığı küfür içerikli paylaşım tepki çekti. Vatandaşlar, paylaşımda kullanılan dilin siyasi üsluba uygun olmayan çirkin bir dil olduğunu ifade etti.
Gelecek Partisi Milas İlçe Başkanı Murat Sodra, şahsi sosyal medya hesabından akaryakıt zamlarını eleştirdiği küfür içerikli bir paylaşım yaptı.
Paylaşımında, isim vermeden hükümeti sert dille eleştiren Sodra, ‘Allah belanızı versin’ ve ‘p..ler’ gibi küfürlere yer verdi. 
Paylaşımın altına yapılan bir yoruma da “konuşan o..ç..ları, akabeden nemalanan p..ler” ifadelerini kullanan Sodra’ya tepkiler gecikmedi.
Konuyla ilgili ulaştığımız AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, siyasetçilerin, toplum nezdinde kullandıkları dile her zaman dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.
“Kendilerini bizim rakibimiz olarak görenler çirkin üsluplarıyla dikkat çekiyor.” diyen Demir, şunları kaydetti:
“Siyasi mezarlıklar, çirkin dilleri nedeniyle milletimizin tarihe gömdüğü kişiliklerle doludur. Bu tür seviyesiz üslupları reddediyor, en sert şekilde kınıyor ve sahiplerine iade ediyoruz. İlçe teşkilatımızla birlikte bu tür yaklaşımların yasal zeminde takipçisi olacağımızı da bildirmek istiyorum.”