Muğla
Giriş Tarihi : 07-03-2022 11:29   Güncelleme : 07-03-2022 11:29

Grup müsabakaları Muğla’da yapıldı

Gençlik Spor Bakanlığı Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında yapılan Yıldız Futbol Grup müsabakaları 01-04 Mart 2022 tarihlerinde Muğla’da yapıldı.

Grup müsabakaları Muğla’da yapıldı

 

 

 

Gençlik Spor Bakanlığı Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında yapılan Yıldız Futbol Grup müsabakaları 01-04 Mart 2022 tarihlerinde Muğla’da yapıldı.

 

Grup müsabakalarının yapıldığı illerden biri olan Muğla Menteşe İlçesinde Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler Futbol Grup Birinciliği maçları Muğla Atatürk Stadı ve Kötekli Futbol Sahasında oynandı. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Menteşe İlçesinde düzenlenen Futbol Grup Birinciliği müsabakalarına Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Bursa, Denizli, İstanbul, İzmir, Konya, Manisa ve Muğla olmak üzere toplam 11 farklı ilden 380 sporcu ve idareci katıldı.

 

Grup müsabakalarına Erkeklerde 11 takımdan 198 sporcu ve Kızlarda 7 takımdan 126 sporcu toplamda 18 takımdan 324 sporcu, 56 antrenör ve idareci olmak üzere toplam 380 kişi katıldı.

Lig usulüne göre oynanan karşılaşmalar heyecanlı ve nefes kesen maçlara sahne oldu. Takımlar Yarı Finale yükselmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

 

Dört gün süren müsabakalar sonunda Yıldız Kızlarda Aydın Nazilli Beş Eylül Ortaokulu, Afyon Taşoluk Fatih Ortaokulu, Denizli Nermin-Osman Akça Ortaokulu, Yıldız Erkeklerde ise Manisa Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu, İzmir Suphi Koyuncuoğlu Ortaokulu ve Antalya Doktor Cahit Ünver Ortaokulu gruplarını birinci olarak tamamlayarak, 17-20 Mart 2022 tarihlerinde yapılacak olan yarı finale katılmaya hak kazandılar.

 

Muğla’yı grup müsabakalarında temsil eden Kızlarda Dalaman Cumhuriyet Ortaokulu, Erkeklerde ise Marmaris Ortaokulu gruplarından çıkamadılar. Dereceye giren sporcuları tebrik ederek yarı final müsabakalarında başarılar dileyen Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Menteşe İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu ile birlikte sporculara madalyalarını takdim ettiler.