Muğla
Giriş Tarihi : 18-07-2022 15:17   Güncelleme : 18-07-2022 15:17

HOKEY SAHASI OLMAYAN MUĞLA TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

HOKEY SAHASI OLMAYAN MUĞLA TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDUHokey sahası bulunmayan Muğla’nın İl Karması Takımı, Türkiye Şampiyonu oldu.
U14 Kızlar – Erkekler Demokrasi ve Milli Birlik Türkiye Şampiyonası 12- 16 Temmuz 2022 tarihleri arasında Alanya’da yapıldı.
Türkiye U14 Hokey Bayanlar Şampiyonasında Ege Yıldızları GSK sporcularından oluşan müsabakaları yenilgisiz olarak tamamlayan Muğla İl karması takımı, Türkiye Şampiyonu oldu.
Hokey sahası bile olmayan il karması, ayrıca turnuvada gol krallığını da elde etti.
Antrenör Serken Şen, hokey sahaları olmamasına rağmen canla başla çalıştıklarını ve desteğe ihtiyaçları olduklarını söyledi. 
Muğla İl Karması Hokey Takımı’nın Türkiye Şampiyonasında yarı finallere, 5 maçta 5 galibiyet ile hiç gol yemeden gittiğini belirten Şen, şunları kaydetti:
“Yarı finale 50 gol ile gol krallığında ilk 5’te 3 oyuncu ile girdik. 63 gol atıp, hiç gol yemeden 7 maç kazanıp, U14’te Türkiye şampiyonu olduk. Hokey sahamız yok. Sahamız olsa Avrupa Şampiyonu bile oluruz. Sponsor eksikliğimiz devam ediyor. İlgi ve azda olsa desteğimiz var. Sponsora ihtiyacımız var. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş’a, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Yavuz Karahasanoğlu’na, AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek’e ve Kaltun Madran Su Firması’na teşekkür ederiz.”