Seydikemer
Giriş Tarihi : 28-04-2022 00:39   Güncelleme : 28-04-2022 00:39

İftar programında Seydikemer'e müjdeler

İftar programında Seydikemer'e müjdeler

İftar programında Seydikemer'e müjdeler 

Seydikemer Belediyesi Kadir Gecesi münasebetiyle iftar programı düzenledi.
Belediye bahçesinde düzenlenen ve yoğun katılım olan programa Belediye Başkanı Yakup Otgöz'ün yani sıra Ak Parti Muğla milletvekili Yelda Erol Gökcan, İl Başkanı Kadem Mete ve İlçe Başkanı Salih Gümüş katıldı.
Programda konuşan Belediye Başkanı Otgöz, katılımcıların Kadir Gecesinin mübarek olmasını diledi.
Fethiye ilçesinde, partisinin eski milletvekili Hasan Özyer ile görüştüğünü ve kendisinden 20 derslikli fen lisesi sözü aldığını belirten Başkan Otgöz, "Tabiki bunun prosedürleri olacak. Bu izinleri almak için il başkanımıza, ilçe başkanımıza, milletvekillerimize ve il milli eğitim müdürümüze çok iş düşecek. Yerimiz hazır zaten. İzinleri aldıktan sonra hemen başlayacak. Bunun müjdesini vereyim." dedi.
Otgöz, Seydikemer'in en büyük sorununun olduğunu, imar planını hazırlayıp büyükşehir belediyesine teslim ettiklerine de dikkati çekerek, "En kısa sürede bitmesi için mücadelemizi vereceğicez. Ayrıca 16 derslikli anadolu lisesinin prosedürlerini takip ediyoruz. Onun da tamamlanması önümüzdeki ders yılına yetişecek inşallah. Bunlar tabiî ki sadece bizim çalışmamızla olmuyor. İl başkanımız, ilçe başkanımız, milletvekillerimiz ve bakanlarımız hepsi bize destek oluyor. Ben özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etmek istiyorum. Seydikemer için taş taş üzerine koyan herkesten Allah razı olsun. Ben tekrar katılımınız için teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun." diye konuştu. 
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ise iki yıldır pandemi nedeniyle bir araya gelemediklerini hatırlatarak, "Şükür kavuşturana." dedi  
En son 3 yıl önce yine Belediye Başkanı Yakup Otgöz'ün iftar programında bir araya geldiklerini anlatan Milletvekili Gökcan, "Bu akşam bizi bir araya getiren Yakup başkanıma, belediye personeline ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar var olsunlar. Sevgili hemşerilerim bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesinde Allah'ımıza hamdolsun hepimiz bir aradayız. İnşallah yine birlik, beraberlik içinde rabbim bizi bayrama ulaştırır." diye konuştu.
Gökcan, belediye başkanı Otgöz'ün müjdelerden bahsettiğini anımsatarak, bir iki müjde de kendisinin ilave etmek istediğini ifade etti.
"Ne mutlu ki size gecesini gündüzüne katıp Seydikemer için çalışan bir belediye başkanı var." diyen Milletvekili Gökcan, şunları kaydetti:
"Rabbim Yakup başkandan razı olsun. Bizler milletvekilleri olarak kendisinden çok memnunuz. Kendisi Ankara'da Seydikemer'e projeler kazandırmak için çalışıyor, çabalıyor. Bizlerle birlikte bakanlarımızla görüşüp, Seydikemer için çaba sarf ediyor. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanımızı ziyaret ettik. Kendisinden sözünü aldık. Seydikemer'e artık Adalet Sarayını kazandırıcaz. Vatandaşlarımız artık Fethiye'ye gitmek zorunda kalmayacak. Yine biliyosunuz Seydikemer OSB hayırlı uğurlu olsun. Bölgenin kalkınması için hayvancılığın ilerlemesi için önemli bir proje. Köylünün kalkınması açısından hayvancılığın gelişmesi açısından önemli bir proje. Biliyosunuz bir projemiz de 150 yataklı devlet hastanemiz. Onun da tamamlanmasına az kaldı. Yıl sonu itibariyle Seydikemer Devlet Hastanemiz hizmete girecek. Şu müjdeyide vermek istiyorum; Fethiye'ye 500 yataklı bölge hastanesi yapılacak. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. Başkanımın uzun süredir takip ettiği Kaş-Patara arasındaki köprü projesinin de son aşamasına geldik. Krtık Kaş ve Seydikemer hem gönül bağıyla hem de köprü ile  bir birine bağlanacak. Seydikemer'e hayırlı uğurlu olsun. Bir dediğimizi iki etmeyen değerli bakanlarımız ve sayın liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hedefimiz olan 2023'e emin adımlarla ilerliyoruz. En Büyük gücümüzü de siz değerli hemşerilerimizden alıyoruz. Sağ olun, var olun. Allah'a emanet olun. Değerli Seydikemer'liler biliyosunuz uzun zamandır TOKi projesi için uğraş veriyorduk. Ormanlık alandaki yetmiş iki buçuk dönümlük yeri belediyeye kazandırdık. TOKİ üzerine alıyor. İmar planını bekliyor. Yani 150-200 dairelik inşaat imar planı alınır alınmaz başlayacak. Ben bu müjdeyi de size vermek istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun inşallah."
Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker de katılımcıların mübarek Kadir Gecesini tebrik etti .
İftar yemeğinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Büyüker, "Bu organizasyonu düzenleyen Yakup başakanıma teşekkür ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum." dedi