Milas
Giriş Tarihi : 08-04-2022 22:08   Güncelleme : 08-04-2022 22:08

İLÇE BAŞKANI ÇELİK ANKARA’DAN MÜJDELERLE GELDİ

İLÇE BAŞKANI ÇELİK ANKARA’DAN MÜJDELERLE GELDİ

İLÇE BAŞKANI ÇELİK ANKARA’DAN MÜJDELERLE GELDİ

AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik Ankara programlarından yatırım müjdeleri ile döndü.

AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, teşkilat başkanı Umut Yiğitkaya, yönetim kurulu üyeleri Akın Kuzyaka ile birlikte Ankara’ya gitti. Ankara’da Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan ile bakanlıkları ziyaret ederek yatırımlarla ilgili projeleri ileten Çelik, gerekli çalışmaların bakanlık tarafından yapılacağının müjdesini verdi.

Yeni Milas Devlet Hastanesi için eksik branş atamaları yapıldı.

Milas’ta ağız ve diş sağlığı hastanesinin projesinin yapılması gerektiğini vurgulayan Çelik, öncelikle bu projenin çözümü noktasında görüşmeleri başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, bakan yardımcısı Halil Eldemir’i ziyaret ederek Milas’ın önceliği hakkında bilgi aktardı. Yeni yapılan Yeni Milas Devlet Hastanesinin doktor eksikliğinin altını çizerek öncelikle buralara gerekli çalışmaların yapılması gerektiğinin vurgusunu yaptı. Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir ile görüşmeler sonucu hastaneye;

  • Göğüs Hastalıkları Uzmanı
  • Kadın Doğum ve Kadın Hastalıkları Uzmanı
  • Çocuk Hastalıkları Uzmanı
  • İç Hastalıkları Uzmanı
  • Acil Tıp Uzmanı
  • Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı

başta olmak üzere doktor atamaları yapıldı. Yeni Milas Devlet Hastanesinde ki eksik doktor sorununu yakından takip eden Çelik, bu çalışmalarımızı Milas’ımız için yapıyoruz. Modern Milas’ı hep birlikte kuracağız” dedi. Milas’a Ağız ve Diş hastanesi için de çalışmaların sürdüğünü dile getiren Çelik, en kısa zamanda bu hastaneyi de kuracağız’ dedi.

400 Konutluk projenin zemin etüdü çalışmaları başladı.

Ankara programına Milas’ın sorunlarından birisi olan TOKİ konutları ile devam eden Çelik ve ekibi, TOKİ başkan Yardımcısı Hakan Akbulut’u ziyaret etti. Daha önce kurası çekilen, 2. Etap ve 3. Etap TOKİ konutları için de çalışmaları ileten Çelik, bu projenin de 5-6 ay içinde hayata geçeceğinin müjdesini verdi. Gerekli çalışmaların yapıldığını ve TOKİ’nin 400 konutluk projesinde zemin etüdü aşamasına geldiğinin bilgisini aktardı. Müjdeleri arka arkaya ileten Çelik, çalışmalarımız Milas’ımız için devam ediyor. Bu projelerde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Milletvekillerimiz sayın Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, İl Başkanımız sayın Kadem Mete’ye teşekkürü bir borç bilirim’ dedi. 

Doğalgaz Nisan ayında ihaleye çıkacak.

Ankara Programında Enerji Bakanı Fatih Dönmez’e ziyarette bulunarak doğalgaz için Nisan ayında ihale çıkacağı müjdesini verdi. Milas’ın en büyük yatırımlardan birisi olacak olan doğalgaz projesi ile gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti. Milas ve çevre mahallerin bir diğer sorunu olan ve en son 40 yıl önce yapılmış ve daha sonra büyük sorunlara yol açan elektrik alt yapısı ile ilgili çalışmaları da Enerji Bakanı Fatih Dönmez’e ileten Çelik, Milas’ın 27 Mahallesi için 44 Milyon TL bütçe ile altyapı sorunun giderileceğinin müjdesini de verdi.

20 mahalleye 20 halı saha yapılacak.

Ankara programında son olarak Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret eden Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik ile Milas’ın yirmi mahallesinde yapılması planlanan yirmi halı saha için gerekli görüşmeleri gerçekleştirdi. Halı sahaların yapımı ile ilgili gerekli planlamayı içeren dosyaları Gençlik ve Spor Bakanı Muharram Kasapoğlu’na ileten, AK Parti Milas İlçe Başkanı Çelik, karşılıklı protokolün sağlandığını müjdeledi. Ankara programlarının Milas için çalışmaların yapıldığını dile getiren Çelik, “bu çalışmalar Milas’ımız için ekip olarak birlik ve beraberlik içinde bu çalışmaları yapıyoruz. Amacımız daha Modern Milas’ı hep birlikte kurmaktır. Başta Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanımız Kadem Mete’ye teşekkür ediyorum. Amacımız da gayemiz de Milas’a hizmet etmektir’ dedi.