Milas
Giriş Tarihi : 10-05-2022 17:48   Güncelleme : 10-05-2022 18:31

İlçe Başkanı Çelik, “BU İŞİN CİDDİYETİNİN FARKINDA OLMALIYIZ”

İlçe Başkanı Çelik, “BU İŞİN CİDDİYETİNİN FARKINDA OLMALIYIZ”

İlçe Başkanı Çelik, Mahalle Başkanlarıyla buluştu
AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, Mahalle Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, aile olmanın önemini vurgulayarak, 132 tane mahallesi olan çok büyük bir coğrafyası olan Milas’ın alınabilmesinin yolu ve yöntemi, bizim mahalle başkanlarıyla bir ve bütün olmamızdan geçiyor” dedi.


İlçe Başkanı Emin Çelik’in başkanlık ettiği toplantıya, yönetim kurulu üyeleri Umut Yaşar Yiğitkaya, Akın Kuzyaka, Niyazi Karakaş da katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan  Başkan Çelik, aile olabilmenin önemine vurgu yaptı.
Mahalle başkanlarını tek tek selamlayan Çelik, tüm meselenin her şeyden önce aile olabilmek olduğunu belirterek, “Mahalle başkanı, teşkilat başkanını, ilçe başkanını, yönetim kurulunu bir ailesi olarak görecek. İlçe başkanı, teşkilat başkanı ve yönetim de mahalle başkanını çok iyi tanıyacak. Göreve geldiğimiz gün en çok arzu ettiğimiz şeyin bu olduğunu söylemiştik. En büyük eksikliklerimizden bir tanesi maalesef aile olmayı başaramıyoruz. Geçmişte buradaki eksikliklerin çoğunluğu bizim teşkilatımızdan kaynaklanıyordu. Bugün yine aynı hataların benzerleri oluyor, olabilir. Ama buna bir yerde ‘dur’ denmesi gerekiyor. Bu noktada 132 tane mahallesi olan çok büyük bir coğrafyası olan Milas’ın alınabilmesinin yolu ve yöntemi, bizim mahalle başkanlarıyla bir ve bütün olmamızdan geçiyor.” diye konuştu.
“BU İŞİN CİDDİYETİNİN FARKINDA OLMALIYIZ”
İlçe Başkanı Çelik, mahalle başkanlarına, “Bulunduğunuz noktada ve mahallede, hepiniz bir ilçe başkanısınız. Hepiniz benim ve Recep Tayyip Erdoğan’ın temsilcilerisiniz.” diyerek, şöyle devam etti:
“Bu noktada sizlerden daha aktif olmanızı, sizlerden bulunduğunuz mahallenin problemleriyle daha fazla hemhal olmanızı, ayrıca teşkilatlanma çalışmalarında bir fiil sizlerden özellikle istirham ediyorum. Göreve geldim geleli gayret içindeyiz. İşte diyoruz ki Türkiye’yi yüzde 50 ile yöneten iktidarın Milas’taki temsilcileri olarak bu işin ciddiyetinin farkında olmalıyız. Mahalle başkanları, mahallelerindeki yönetimlerini, mahallelerindeki kadın kolları başkanlarını ve gençlik kolları başkanlarını, belirlenen başkanlar da kendi yönetimlerini oluşturmalıdır. Bunlar kağıt üstünde olmamalıdır. Benim nasıl Milas’ta sizin desteğinize gücünüze ihtiyacım varsa sizin de bulunduğunuz mahallelerde yapacağınız organizasyonlarda veya halka dokunmanız gereken noktalarda bu teşkilata ihtiyacınız olacak.”