Milas
Giriş Tarihi : 02-05-2022 16:39   Güncelleme : 02-05-2022 16:39

KAYMAKAM BÖKE BAYRAMLAŞMA TÖRENİNE KATILDI

KAYMAKAM BÖKE BAYRAMLAŞMA TÖRENİNE KATILDI

Milasta  Ramazan Bayramı dolayısıyla Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda bayramlaşma töreni düzenlendi.

Törene Milas Kaymakamı M. Ünver Böke, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş, Kurum amirleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şube Başkanı Mehmet Sarban, STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Törene katılanlarla bayramlaşmanın ardından Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke “Sevinç, paylaşma, kaynaşma ve yardımlaşma günü olan bir Ramazan Bayramı’ nı daha milletçe idrak etmekteyiz. Bir milleti kaynaştıran en önemli unsurların başında, milletin değer verdiği, milli ve manevi günler gelir. Bu manevi ve milli günler, insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, güzel duygu ve düşüncelerin en üst seviyeye çıktığı, dargınlıkların unutulduğu, sevgi ve saygının katmerleştiği, herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı güzel anlardır.

Bu vesileyle, idrak ettiğimiz Ramazan Bayramı’nı fırsat bilerek, milletçe kardeşliğimizi pekiştirip, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, huzur içerisinde yaşamaya özen göstermeli, bu güzel vatan için şehit düşmüş ecdadımızın şanına yakışan sorumluluk duygusunu üzerimizde hissederek, sergilediğimiz bu birlik ve beraberliği her zaman göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nın Ülkemize ve Milletimize kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder, vatandaşlarımızın bayramını en samimi duygularımla kutlarım” dedi.

Kaymakam Böke bayramlaşmanın ardından Milas İlçe  Emniyet Müdürlüğü’nü, ardından M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki özel gereksinimli bireylerimizi ziyaret etti.

Burada kalan özel misafirlerle  bayramlaşan Kaymakam Böke  ardından Milas Jandarma Komutanlığı, Milas İtfaiye Grup Amirliği ve 75.Yıl Milas Devlet Hastanesi personeli, hasta ve hasta yakınlarının bayramlarını kutladı. Bu sırada bugün İlçemizde doğan ilk bebek olan Selin bebeği de seven ve ailesine mutlu ve uzun bir ömür dileyen Kaymakam Böke, kurum ziyaretleri sonrasında bir süre önce geçirmiş olduğu trafik kazası sonucunda yaralanan  Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli Özgür Erikmen'i evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu ve ailesinin bayramlarını kutladı.