Milas
Giriş Tarihi : 11-03-2022 20:39   Güncelleme : 11-03-2022 20:42

KAYMAKAM BÖKE MİNİK ÖĞRENCİLER İLE BİRARAYA GELDİ

KAYMAKAM BÖKE  MİNİK ÖĞRENCİLER İLE BİRARAYA GELDİ

 

                               Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke Havva Ersoy Anaokulunda eğitim gören öğrencilerle biraraya geldi.

Geçtiğimiz ay başlayan projenin ikinci etabı, bugün Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin de katılımıyla Havva Ersoy Anaokulu’nda gerçekleştirildi.

 

Sınıfları tek tek dolaşan Kaymakam Böke ve protokol üyeleri, Okul Müdürü Berrin Ankaralı'da proje çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Çocuklardan da halı dokuması hakkında bilgi alan Böke, öğrencilerle  birlikte halı dokudu.

 

 

Programda;Havva Ersoy Anaokulu öğrencileri, Milas halısı ve kilim motiflerini inceleyerek, kendilerinin kodladıkları motiflerini, hazırlanan halı tezgahlarında dokuyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen projede, akademisyenlerin de katılımıyla ‘zeytin yaprağı ve zeytin çekirdeği kullanarak giysi ve aksesuar tasarlıyorum’, 'giysilerimi farklı malzemelerle süslüyorum'  konulu atölye çalışmaları da yürütülüyor.

 

6 hafta süreceği öğrenilen Minik Eller Büyük İşler Sanat Tasarım ve Dokuma atölye çalışmalarının sonunda öğrencilerin Milas’ın kültürel öğesi olan halı hakkında farkındalıklarının artması, motifleri kodlayarak bilişsel gelişimlerine katkıda bulunulması ve kendi dokudukları halıları sergilemeleri planlanıyor.