Milas
Giriş Tarihi : 10-05-2022 11:55   Güncelleme : 10-05-2022 11:55

KÜÇÜK ‘NEFES’ İÇİN DE ENGELLER KALKTI…

KÜÇÜK ‘NEFES’ İÇİN DE ENGELLER KALKTI…

KÜÇÜK ‘NEFES’ İÇİN DE ENGELLER KALKTI…

Önümüzdeki hafta tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilçemizde de engelli kardeşlerimiz için çok özel bir hafta. Bilindiği gibi her yıl 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır. Bu hafta boyunca; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu çeşitli etkinliklerle ele alınırken, Milas’a bağlı Dibekdere Mahallesi’nde yaşayan 5 yaşındaki Nefes Mira için hafta kutlamaları erken geldi.  

ANNE VE KIZINA AYRI SÜRPRİZ!..

Türkiye Sakatlar Derneği Milas Temsilciliği, 8 Mayıs 2022 Pazar günü kutlanacak olan Anneler Günü ile 10-16 Mayıs 2022 tarihleri arasında kutlanacak Engelliler Haftası’nı aynı karede buluşturdu. İlçe Temsilcisi Hüsnü Tevşi ve arkadaşları, Milas’a bağlı Küçük Dibekdere Mahallesi’nde ikamet eden Şendal-&Bilal Aydoğdu çiftçinin 5 yaşındaki doğuştan yürüme ve zihinsel engelli kızları Nefes Mira’yı tekerlekli sandalye ile sevindirirken, Anneler Günü dolayısıyla anne Şendal Aydoğdu’ya da, Anneler Günü sürprizi yaptı.
Anne Şendal, 5 yıl önce ikiz bebek dünyaya getirdi ancak bebeklerden biri hayatını kaybederken, diğer bebek Nefes Mira, anne-babanın yaşama sevinci oldu. Nefes Mira için her türlü fedakarlığı üstlenen aile, onun mutluluğu için çabalarını sürdürüyor.
TSD Milas İlçe Temsilcisi Hüsnü Tevşi ve arkadaşları tarafından kızlarına hediye edilen tekerlekli sandalye Aydoğdu ailesinin mutluluğuna mutluluk katarken, Tevşi ve arkadaşları bir de anne Şendal Aydoğdu’nun Anneler Günü’nü bir gün öncesinden çiçekle kutladı.

HAFTA KUTLAMALARI 11 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜ ATAPARK’TA…

Türkiye Sakatlar Derneği Milas Temsilcisi Hüsnü Tevşi, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Engelliler Haftası kapsamında ilçemizdeki etkinliklerin 11 Mayıs 2022 Çarşamba günü Atapark’ta saat: 11.00’de başlayacağını ve içeriğinde çok renkli ve farklı etkinliklerin yer alacağını belirterek; “Etkinliğimize ilçemiz genelindeki tüm engelli kardeşlerimiz ve aileleri olmak üzere tüm Milaslı hemşehrilerimizi bekliyoruz. 
O gün, en azından tüm engelli kardeşlerimize özel ve yalnız olmadıklarını hissettirelim. Onlarla geçireceğimiz birkaç saatlik zaman diliminin engelli bireylerimiz için ne denli önemli olduğunu, etkinliğe katılan herkes görecek. Gelin hep birlikte bu mutluluğu onlara yaşatalım” dedi.
TSD Milas İlçe Temsilcisi Hüsnü Tevşi, sözlerini, ilçemizdeki tüm annelerin ve anne adaylarının ‘Anneler Günü’nü kutlayarak tamamladı.