Milas
Giriş Tarihi : 26-02-2022 17:10   Güncelleme : 26-02-2022 17:10

MHP adım adım Türkiye’yi dolaşıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından düzenlenen Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantısı, Milas’ta da gerçekleştirildi. Gerçekleşen programa yoğun bir katılım oldu.

MHP adım adım Türkiye’yi dolaşıyor

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından düzenlenen Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantısı, Milas’ta da gerçekleştirildi. Gerçekleşen programa yoğun bir katılım oldu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından tüm Türkiye genelinde startı verilen Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantılarının Muğla ayağı, Milas’ta devam etti. MHP Milas İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapılan toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MYK Üyesi Oğuz Akarfırat, MDK Üyesi Cemil Yavuz Aksu, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, MHP Milas İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy ve partililer katıldı.

 

Oldukça yoğun bir katılımın olduğu toplantıda ilk olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’mız söylendi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık’ın divan başkanlığı yaptığı toplantıda ilk konuşmayı MHP Milas İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy yaptı. Ardından konuşan MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, “Şüphesiz Milliyetçi Hareket Partisi ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’ ilkesiyle hareket eden müstesna kadroların buluştuğu, kutlu bir çatının adıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, ‘Devletin olmadığı yerde demokrasi olmaz’ düsturuyla Cumhur İttifakı çatısı altında milli bekamızı ateşe atmak isteyenlerle mücadeleye devam etmektedir” dedi.

 

Daha sonra kürsüye gelen MDK Üyesi Cemil Yavuz Aksu, “Ülkesine, vatanına, milletine mermi atanlarla can ciğer kuzu sarması olanlar, zillet içindedir. Bir yuvarlak masa etrafında toplananlar bizim nazarımızda güvenilmez, kumandası başkasının elinde olan kişilerdir.  Biz Cumhur İttifakı’nı kararlılıkla devam ettireceğiz. Çünkü Cumhur İttifakı Türkiye’dir” şeklinde konuştu.

 

MHP MYK Üyesi Oğuz Akarfırat, “Türkiye buhran denizinden çıkmış, Turan'a doğru sayın genel başkan ve Cumhurbaşkanımızın sayesinde bu salonu şereflendiren sizlerin sayesinde emin adımlarla ilerlemektedir. Tarih boyunca bu coğrafya hiç düşmansız kalmadı, belki kalmayacak ama Türkiye Cumhuriyeti’ni hiçbir zaman parçalayamayacaklar" açıklamalarında bulundu.

 

Daha sonra söz alan MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, “Atatürk'ün partisi olmakla övünen CHP ve onun genel başkanı Türkiye'yi gidiyor yabancı büyükelçilere şikayet ediyor. İstanbul'da seçilen belediye başkanları sanki üzerine vazifeymiş gibi İngiltere büyükelçisi ile Amerika büyükelçisi ile görüşüyor. Ne konuşuyorsunuz, neyin pazarlığını yapıyorsunuz. Hangi hesap içerisindesiniz. Bu partinin Atatürk’ün partisiyle bir ilgisi kalmamıştır. Maalesef en milliyetçi geçinen milletvekilleri bile mecliste HDP milletvekillerine yol gösteriyor” ifadelerini kullandı.

 

Toplantıda son konuşmayı MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık yaptı. Yılık birçok il ve ilçede sürdürülen toplantılara büyük ilgi olduğunu söyleyerek; “Milli mücadelenin simge şehirlerinden Muğla milli direnişin simgesi olmuş. İstiklal ve İstikbal mücadelesinin verildiği zamanlarda Kuvayı Milliye ruhuyla mücadele edenlerin Türklük bilincini daima taşıyan bu bilinçle vatanı milleti devletine hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş kişilerin memleketi olmuştur. Muğla bugün de millet ve memleketi için her türlü mücadeleyi vermekte ülkenin kalkınması için turizmden tarıma sanayiden ticarete her türlü katkıyı veren şehirlerin başında gelmektedir” dedi.

 

Genel Başkan Yardımcısı Yılık, “Atatürk tarafından kurulan bu partinin bırakın Atatürk çizgisinde gitmeyi Türkiye ve Türk milletinin menfaatleri için uğraş verdiği bile şüphelidir. CHP bir nevi HDP'nin şubesi olmuştur. CHP terör örgütü üyelerini savunur hale gelmiş, cenazelerinde de milletvekilleri boy gösterir olmuştur. CHP bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen askerlerimizi bile anmaktan imtina etmektedir. CHP hayırsız evlat gibi Ulu Önder Atatürk tarafından kendisine bırakılan mirası çarçur etmekle yetinmemiş, millet ve devlet karşıtı olduğu için Atatürk tarafından cezalandırılan ne kadar hain eşkıya terörist varsa hepsinin hasretle anar hale gelmiştir” diye konuştu.  

 

Cumhur İttifakı’nın gelecek nesillere iyi bir gelecek hazırlamak için çalıştığını söyleyen Yılık, “Bizler kaynağını Türk milletinin kendisinden alan, milletinin derdiyle dertlenen sevinci ile mutlu olan ülkesi ve milletinin huzur ve mutluluğunu her şeyin önünde tutan bir milletiz. Siyaset anlayışımız vatan, millet, devlet menfaatlerinin her türlü menfaatin üzerine tutulması gerektiği yönündedir ve ilelebet böyle olacaktır. Adalet ve Kalkınma Parti ile kurduğumuz Cumhur İttifakı devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı esas alan, Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyetler üzerine çıkmayı kendisine hedef edinen milletimizin refahını huzurunu arttırmak için her türlü çalışmayı yapan gelecek nesillere güzel bir gelecek hazırlamak için kafa yoran bir ittifaktır” dedi.