Milas
Giriş Tarihi : 22-04-2022 13:57   Güncelleme : 22-04-2022 13:57

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT’IN 23 NİSAN MESAJI…

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT’IN 23 NİSAN MESAJI…

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT’IN 23 NİSAN MESAJI…

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat TBMM’nin açılışının 102. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Tokat mesajında şu ifadelere yer verdi

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki milletimizin irade ve gücünün en büyük dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Türk Milletinin kendi temsilcilerini bir araya toplayarak oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk Milletinin azim ve kararını ortaya koymuş, bağımsızlığa doğru gidilen yolda tüm düşünceler TBMM çatısı altında ele alınarak hayata geçirilmiştir.

23 Nisan hem milli egemenlik hem çocuk hem bayram olgularını bir arada barındırıyor olması itibariyle tarihimiz açısından çok önemli bir gün. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”